Naga MarketsCzy w przypadku Tesli naprawdę jedynie "niebo jest ograniczeniem"?
Czy w przypadku Tesli naprawdę jedynie “niebo jest ograniczeniem”?

“Sky is the limit”, pierwsza sentencja jaka nasuwa się po spojrzeniu na wykres Tesla Motors (TSLA). Kurs amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych wzrósł niemal o 90% od początku roku. Kluczowe na pewno było wybicie z formacji trójkąta na początku sierpnia, jak również trwałe przełamanie poziomu oporu w okolicach $265 za akcję. Dzisiaj akcje zyskują kolejne 4,7%.

Zysk na akcję (EPS) w drugim kwartale wyniósł $0,12 co było dużo lepszym wynikiem niż oczekiwania na poziomie $0,07. Na reakcję długo nie trzeba było czekać. Po wolnym od pracy poniedziałku kurs dzisiaj mocno wystrzelił otwierając się ze sporą luką. Inwestorzy również pozytywnie zareagowali na piątkowe wieści związane z budową 400 ładujących stacji w Chinach. Kurs w „premarkecie” otworzył się plus 1,4%. Z technicznego punktu widzenia został przełamany wspomniany ważny poziom oporu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny kursu akcji Tesla Motors
Wykres dzienny kursu akcji Tesla Motors

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here