Naga MarketsSamochody Tesli zyskują sobie coraz większy rozgłos
Samochody Tesli zyskują sobie coraz większy rozgłos

Tesla Motors to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą samochodów elektrycznych jak i podzespołów przystosowanych do budowy pojazdów zasilanych energię eletryczną. Tesla to notowana publicznie spółka, której akcje dostępne są na giełdzie NASDAQ pod symbolem TSLA.

[pullquote]Tesla chce, abyś kupił jej baterie[/pullquote]Człowiekiem stojącym za sukcesem Tesli, zyskującej sobie globalny rozgłos i coraz większą popularność jest Elon Reeve Musk. Ten wyjątkowy przedsiębiorca jest jednym z twórców serwisu płatności PayPal oraz angażuje się w takie projekty jak SpaceX (usługi transportu kosmicznego) oraz SolarCity (amerykański dostawca energii). To właśnie dzięki jego zaangażowaniu całkowicie nierentowny początkowo projekt Tesla Motors w ostatnim kwartale 2013 roku po raz pierwszy zaczął przynosić zyski. W efekcie 2014 rok zamknięto już z przychodami na poziomie ponad 3 miliardów dolarów.

Ojciec sukscesu - Elon Musk
Ojciec sukscesu – Elon Musk

Dostawy pierwszych elektrycznych samochodów na skalę masową mają rozpocząć się do 2017 roku. Według obecnej oceny osób stojących za projektem będą dostępne dla wszystkich przedstawicieli amerykańskiej klasy średniej – najtańsze modele wycenia się na 35 tysięcy dolarów. Tesla pracuje również nad nowym, niezwykle wydajnym rodzajem baterii, który ma zapewnić ilość energii elektrycznej wystarczającą do zasilania całego domu. Jeżeli wierzyć zapewnieniom Elona Muska gotowy produkt trafi na taśmy produkcyjne w przeciągu najbliższego pół roku.

INWESTUJ W AKCJE TESLI I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Spojrzenie na notowania Tesli od strony technicznej

Po osiągnięciu rekordowego poziomu notowań w okolicach ponad 290USD za akcję w drugiej połowie zeszłego roku, cena Tesla Motors zaczęła wyraźnie korygować, co trwa aż do chwili obecnej. Z jednej strony ogranicza nas średnioterminowa linia trendu spadkowego, z drugiej możemy liczyć natomiast na pomoc dwuletniego wsparcia.

Dwie wcześniejsze korekty (zaznaczone niebieskimi prostokątami) posiadały dokładnie taki sam zasięg. Trzecia, która nadal trwa, okazała się jednak zdecydowanie głębsza. Informacje na temat wypuszczeniu na rynek w przeciągu pół roku baterii pozwalającej na zasilenie przeciętnego domu powinno jednak wspierać wzrost akcji spółki.

Notowania Tesla Motors - wykres liniowy
Notowania Tesla Motors – wykres liniowy

Dla uzyskania lepszego obrazu technicznego przenieśmy się na wykres świecowy. To, co od razu rzuca się w oczy, to nagromadzenie poziomów oporu, które znajdują się tuż nad obecnymi wartościami notowań Tesla Motors. Cena będzie musiała walczyć z 200-dniową EMA, strefą oporu (wcześniej wsparcia) o zasięgu 225.35-216.80USD, linią trendu spadkowego (obecnie znajduje się wewnątrz wspomnianej przed chwilą strefy) oraz 61.8% zniesienia wzrostów maj-sierpień 2014 (220.46USD).

pobrane
Klaster oporów najprawdopodobniej doprowadzi do krótkoterminowych spadków notowań Tesla Motors

O ile pokonanie tych ograniczeń w dłuższej perspektywie jest niezbędne do utrzymania trendu wzrostowego i raczej nieuniknione patrząc na stronę fundamentalną i rozwój Tesla Motors, to w ujęciu krótkoterminowym tak rozbudowany klaster oporów łatwo się nie podda. W związku z tym możemy spodziewać się dynamicznego odbicia od wspomnianych poziomów – do tej pory strefa oporu blokowała dalsze ruchy cenowe dwukrotnie, ściągając cenę w okolice dolnej linii trendu (obecnie 187.89USD).

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Tesla Motors oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here