Naga MarketsTesla Model S Plaid najszybsza wśród seryjnych EV. Nowy rekord toru, akcje w góręAkcje Tesla Inc. drożeją w handlu przedsesyjnym w piątek częściowo w odpowiedzi na spory wyczyn seryjnego Model S Plaid. Aby udowodnić, ze Tesla Model S Plaid jest najszybszym seryjnie produkowanym pojazdem elektrycznym na świecie, kierowcy reprezentujący markę wybrali się na słynny tor Nürburgring, aby pobić jego nowy rekord w swojej kategorii. Udało się.

Tesla Model S Plaid z nowym rekordem na Nurburgring

Tesla Model S Plaid ustanowiła nowy oficjalny rekord dla seryjnie produkowanego elektrycznego samochodu osobowego na torze Nurburgring, słynnym niemieckim obiekcie wyścigowym. Wynik osiągnięty przez samochód z amerykańskiej stajni z nawiązką przebił rezultat poprzednika.Należał on do Porsche Taycan Turbo, został ustanowiony w 2019 roku i wynosił 7:42,3. Ale to już przeszłość. Elon Musk w czwartek potwierdził, że Tesla Model Plaid S pokonała trasę w zaledwie 7:30,909.

Warto jednak zaznaczyć, że jest to jedynie najlepszy rezultat wśród seryjnie produkowanych „elektryków”. Model S Plaid wciąż przegrał m.in. ze spalinowymi Porsche Panamera Turbo (7:29,81) oraz Jaguar XE SV Project 8 (7:23.1). Przedstawiciele Porsche zaznaczyli także, że mają jeszcze asa w rękawie: Porsche Taycan Turbo S, czyli jeszcze mocniejszy samochód niż poprzedni rekordowy pojazd bez symbolu „S”.

Elon Musk jest jednak gotowy na dalszą rywalizację. Ekscentryczny miliarder zapowiedział, że w sprzedaży pojawi się także wersja Model S Plaid z pakietem „Track Pack”, który zawierał będzie kilka ciekawych modyfikacji:

Następnym krokiem będzie Plaid z dodanymi powierzchniami aerodynamicznymi, hamulcami z włókna węglowego i oponami przeznaczonymi na tor. – tweetował Musk.

Faktycznie, na poniższym nagraniu można dostrzec, że Model S Plaid dość przeciętnie radził sobie na zakrętach momentami tracąc przyczepność lub niedostatecznie mocno hamując. Usprawnienia w tych dwóch kategoriach mogą jeszcze wyśrubować rekord. Za kilka tygodni pojawić się ma także aktualizacja oprogramowania dodająca funkcje przydatne na torze i optymalizująca zachowanie pojazdu na trasie.

Tesla jest także otwarta na zaangażowanie zewnętrznych firm w celu modyfikacji seryjnych Model S Plaid, o czym także tweetował Elon Musk. Wyglądałoby to podobnie jak w przypadku Mercedesa i AMG.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here