Naga MarketsJuż ponad 7 procent od szczytu oddaliła się spółka produkująca elektryczne samochody – Tesla Inc. – po tym, jak jej prezes Elon Musk opublikował ankietę mówiącą o możliwości sprzedaży 10 procent swojego pakietu akcyjnego. Akcje spółki spadają do poziomu 1162 dolarów, podczas gdy jeszcze dwie sesje temu przekraczały 1243 dolarów. Czy Elon Musk ma zamiar sprzedać swoje akcje niezależnie od wyniku ankiety?

  • W weekend Elon Musk udostępnił ankietę, w której pytał czy ma sprzedać część swoich akcji
  • Według ankiety miliarder powinien sprzedać część swoich udziałów, rynek regował spadkami przed rozpoczęciem sesji i w jej trakcie 
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Tesla spada już ponad 7 procent. Elon Musk chce sprzedać akcje?

Akcje amerykańskiego giganta – Tesli Inc. – spadły o ponad 7% w poniedziałek po tym, jak prezes producenta samochodów, Elon Musk opublikował w weekend ankietę na Twitterze, prosząc swoich zwolenników o głosowanie nad tym, czy powinien sprzedać 10 procent udziałów w firmie.O tym fakcie informowaliśmy w poniedziałek  – kiedy Musk pisał na swoim profilu:
– “Uszanuję wyniki tej ankiety, bez względu na to, w którą stronę ona pójdzie. Uwaga, nie biorę znikąd wynagrodzenia pieniężnego ani premii. Posiadam jedynie akcje, a zatem jedynym sposobem na osobiste płacenie podatków jest dla mnie sprzedaż akcji.”

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Musk obiecał zatem, że “zastosuje się do wyników tej ankiety, bez względu na to, w którą stronę ona pójdzie“. Większość jego zwolenników poparło sprzedaż udziałów już chwilę po udostępnieniu głosowania. Z drugiej strony, w późniejszych godzinach stacja CNBC podała, że Musk sprzeda akcje Tesli niezależnie od wyniku ankiety, ponieważ stoi w obliczu rachunku podatkowego przekraczającego 15 miliardów dolarów za opcje na akcje, które otrzymał w 2012 roku, a które wygasają w sierpniu 2022 roku.

wykres Kurs akcji Tesla H1 09.11.2021
Kurs akcji Tesla H1 09.11.2021

Analitycy twierdzą jednak, że nie powinno mieć to większego wpływu na notowania spółki. Potwierdzają to nie tylko niewielkim procentem akcji w obiegu, ale również dalszymi planami Tesli. Według nich spółka prowadzi rozmowy z rządem Quebecu (prowincja Kanady) na temat możliwości zainwestowania w produkcję baterii. Przedstawiciele firmy spotkali się z ministrem gospodarki tej prowincji, aby omówić swoje miejsce w łańcuchu dostaw producenta samochodów.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here