Naga MarketsTesla ma się czego bać. Apple bliski umowy z Hyundaiem dot. nowego pojazduApple ma być już tuż od zatwierdzenia umowy z Hyundai Motor Group w sprawie budowy własnego autonomicznego samochodu elektrycznego, jak wynika z informacji przekazanych w środę przez CNBC. Jeśli dojdzie ona do skutku, nowy pojazd będzie posiadał markę Apple, a jego produkcją zajmie się fabryka KIA w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych.

  • Apple już od kilku lat prowadzi prace nad własnym samochodem autonomicznym
  • W grudniu poznaliśmy datę planowanego rozpoczęcia produkcji: 2024 rok
  • Przed kilkoma dniami Tesla poinformowała o konieczności wycofania 135 tys. Modeli S oraz Y z uwagi na problemy z ekranami dotykowymi

Apple: własny autonomiczny samochód w 2024 r.

Tesla może już niedługo mieć bardzo poważnego konkurenta. Jak wynika z informacji przekazanych przez CNBC, Apple jest blisko osiągnięcia porozumienia z Hyundaiem w sprawie produkcji własnego autonomicznego pojazdu. Nie wszystko jednak jest już przesądzone.

Jak podają źródła związane z CNBC, wybór Hyundaia przez Apple nie jest w 100% przesądzony. Możliwe, że amerykański gigant technologiczny zdecyduje się na partnerstwo z innym producentem samochodów zamiast Hyundaia lub oprócz niego.

Kluczowa dla Apple ma być produkcja pojazdu w Ameryce Północnej przez renomowanego producenta. Apple ma zająć się przygotowaniem oprogramowania oraz hardware’u.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Według niepotwierdzonych informacji, samochód trafi na rynek w 2024 roku i ma być to najprawdopodobniej produkt komercyjny, czyli nie przeznaczony do zakupu przez indywidualnych nabywców. Projekt ma zakładać brak kierowcy i możliwości sterowania pojazdem.

Zobacz również: Alphabet zaprezentował świetne wyniki finansowe za IV kw. 2020 r.

Jak podawał w grudniu Reuters, samochód Apple będzie oparty o nową technologię akumulatorów spółki, która pozwoli radykalnie zmniejszyć czas ładowania oraz zwiększyć zasięg.

Akcje Apple w handlu posesyjnym podrożały o 2%, natomiast Tesli zasadniczo nie uległy zmianie. Rynek spodziewa się wkroczenia Apple do branży motoryzacyjnej od dłuższego czasu: pogłoski o owianym tajemnicą projekcie spółki znane były już kilku lat, a sprawa nabrała medialnego rozgłosu już w grudniu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here