Naga Markets



Elon MuskTesla zaczyna mieć problemy. Spółka obawia się bowiem o braki w dostępności czipów, co sieje spustoszenie w łańcuchu dostaw. Elon Musk obwinia za to firmy zamawiające więcej mikrokontrolerów niż realnie potrzebują, porównując je do konsumentów, którzy z nieznanych nikomu przyczyn gromadzili papier toaletowy w pierwszych dniach pandemii.

Czipy potrzebne od zaraz 

– Naszym największym wyzwaniem jest łańcuch dostaw, zwłaszcza chipów do mikrokontrolerów. Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Strach przed wyczerpaniem powoduje, że każda firma przesadza z zamówieniami – jak w przypadku niedoboru papieru toaletowego, ale na epicką skalę – napisał na twitterze Elon Musk.

Te artykuły również Cię zainteresują




Może Cię zainteresować: Elon Musk ma kłopoty w związku z Twitterem? SEC znów przygląda się sprawie

invest

Warto w tym miejscu przypomnieć, że po kwietniowej publikacji wyników finansowych za pierwszy kwartał 2021 roku przyznał on, iż niedobór chipów był “ogromnym problemem” i jednym z najtrudniejszych wyzwań związanych z łańcuchem dostaw, jakich firma kiedykolwiek doświadczyła.

Spółka Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. oświadczyła w zeszłym miesiącu, że planuje zwiększyć w tym roku produkcję jednostek mikrokontrolera o 60 proc., aby pomóc ulżyć producentom samochodów. Mimo to, firmy produkujące chipy, producenci samochodów i ich dostawcy części ostrzegli, że dostawy chipów pozostaną napięte do przyszłego roku.

Firma konsultingowa AlixPartners szacuje, że z powodu niedoboru półprzewodników, producenci samochodów stracą w tym roku około 110 miliardów dolarów sprzedaży.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCredit Suisse, MUFG i UOB analizują kurs euro do dolara. Zobacz prognozy
Następny artykułPGS Software wycenione na 23,70 zł. Kurs rośnie o 12%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here