Naga MarketsDeutsche Bank: nowy Mercedes-Benz może zmienić zasady gry. Tesla staje się zagrożona?Analitycy największego niemieckiego banku – Deutsche Bank podczas poniedziałkowej sesji informowali , iż najnowszy model Mercedes-Benz może stanowczo zmienić dotychczasowe reguły gry na rynku pojazdów elektrycznych. Ta zmiana może uderzyć w najpopularniejszego w ostatnim czasie gracza na tym rynku – Teslę. Najnowszy całkowicie elektryczny luksusowy pojazd Mercedes-Benz o symbolu EQS ma potencjał, aby poprawić postrzeganie całej marki i będzie “przeciwnikiem Tesli” – twierdzą analitycy Deutsche.

  • Nowy Mercedes-Benz “może zmienić reguły gry” – twierdzi Deutsche Bank
  • Luksusowy sedan EQS ma wystartować w czwartek
  • To może uderzyć w głównego rywala na rynku samochodów elektrycznych – Teslę
  • Samochód będzie pierwszym Mercedesem na nowej architekturze dedykowanej pojazdom elektrycznym

Rośnie nowy konkurent dla producenta Tesla Motors

Podczas wczorajszej sesji media obiegła informacja, z której to wynika, iż gigant zza oceanu, Tesla Motors ma czego się bać. Czego dokładnie? Nowego modelu Mercedesa EQS, który ma całkowicie zmienić podejście do gry według analityków Deutsche Banku. Analitycy banku powiedzieli, że wprowadzenie na rynek pełnowymiarowego luksusowego sedana EQS “może zmienić reguły gry” dla właściciela Mercedesa, Daimlera, a także innych niemieckich producentów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jazda nowym Mercedesem-Benz EQS – w zasadzie elektryczną wersją cenionej Klasy S – przyprawił niemal o ból głowy. Nie z powodu błędu w prowadzeniu (EQS prowadzi się znakomicie), ale z powodu tego, jak radykalnie różni się nowy luksusowy samochód elektryczny Mercedesa od ostatnich pojazdów zasilanych bateriami. Dzięki EQS, Mercedes mówi wyraźne “do widzenia” idei skąpo wyposażonych wnętrz samochodów elektrycznych. Ma największy ekran, największy zasięg (jak dotąd), najwięcej funkcji, naprawdę szokującą liczbę fizycznych punktów dotyku, najbardziej miękkie zagłówki. To całkowicie elektryczna Klasa S w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu.

wykres Kurs Tesla H4 13.04.2021
Kurs Tesla H4 13.04.2021

Jakość wnętrza EQS “i włączenie nowego hiperscreen “sprawia, że EQS prawdopodobnie pierwszy prawdziwy ‘luksusowy BEV,’ na rynku,” – mówią analitycy Deutsche. Zespół Deutsche Bank stwierdził również, że nowy sedan może pomóc w zmianie postrzegania Mercedesa z producenta starszych samochodów na firmę produkującą luksusowe pojazdy elektryczne, “co powinno zostać docenione przez inwestorów”.

Warto dodać, że w silnych zmaganiach z USA, Europa stała się największym na świecie rynkiem pojazdów elektrycznych w 2020 r. w wyniku nacisku na zwiększenie popularności pojazdów elektrycznych, nakładając surowe kary na producentów samochodów, których floty nie spełniają nowych celów w zakresie emisji spalin, oraz stosując hojne zachęty dla nabywców, którzy chcą wymienić swoje pojazdy na napędzane gazem.

Według analityków European Electric Car Report, wzrost udziału Europy w zmaganiach o branżę elektrycznych samochodów spowodowało to, że udział Tesli w kluczowym europejskim rynku samochodów elektrycznych na baterie zmniejszył się o ponad połowę – z 31% w 2019 r. do 13,2% w 2020 r. A Mercedes jest obecnie na najlepszej drodze do dobicia Tesli – zwłaszcza w krajach UE.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here