Naga MarketsTesla ma niemiecką konkurencję. Volkswagen zadeklarował mocne wejście w EVTesla czuje na karku oddech dużych koncernów. Przed kilkoma dniami Volkswagen zaprezentował ambitne plany na kolejne lata, w których samochody elektryczne i technologie produkcji baterii odgrywają kluczową rolę. Eksperci twierdzą nawet, że już niedługo spółkę trzeba będzie postrzegać jako głównie producenta EV. W rezultacie, akcje niemieckiego giganta wystrzeliły mocno w górę.

  • Akcje Volkswagena dzięki rajdowi z początku tego roku są już droższe niż przed pandemią
  • Od początku tego roku podrożały już o 39%
  • Tymczasem, w tym samym okresie notowania Tesla Inc. spadły o 4%

Volkswagen konkurencją dla Tesli i NIO?

Akcje Volkswagena wzrosły w środę rano o 6,7% do 210,8 euro w notowaniach na frankfurckiej giełdzie. Łącznie, od początku tego miesiąca zyskały już ponad 21%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemiecki koncern w serii wydarzeń i eventów w ostatnich dniach zaprezentował swoje plany na kolejne lata. Wśród nich jest między innymi budowa sześciu fabryk produkujących akumulatory samochodowe do 2030 roku. Według przewidywań analityków Volkswagena, ponad 70% sprzedaży pojazdów w Europie to będą samochody elektryczne już w 2030 roku (wliczając w to także “hybrydy”).

Tesla ma niemiecką konkurencję. Volkswagen zadeklarował mocne wejście w EV
Notowania akcji Volkswagena na FWB. Źródło: tradingview.com

To znaczne przyspieszenie planów Volkswagena związanych z elektrycznymi pojazdami niż wcześniej można było wyczytać z polityki firmy. Obecne deklaracje to podwojenie wcześniejszych wytycznych co do elektryfikacji swojej produkcji. Wystarczy wspomnieć, że 50% produkcji Volkswagena w 2030 roku stanowić mają pojazdy elektryczne.

Plus500

W odpowiedzi na śmiałe deklaracje niemieckiego koncernu, inwestorzy rzucili się na akcje motoryzacyjnego molocha. Potencjalnego pola do wzrostów jeszcze nie brakuje. Wystarczy porównać wskaźniki C/WK (cena do wartości księgowej, znane także jako P/B lub P/BV, ang. price to book) dla Tesli czy NIO z Volkswagenem.

To przepaść. Tesla ma C/WK na astronomicznym poziomie 28,16, podczas gdy dla Volkswagena jest to zaledwie 0,86 – co jest wartością i tak dość wysoką jak na producenta głównie samochodów spalinowych.

Zobacz również: Jak zainwestować w zagraniczne akcje w Plus500?

Wysokie wskaźniki wyceny dla producentów samochodów elektrycznych są wynikiem przewidywań inwestorów co do świetlanej przyszłości tej jeszcze na ten moment niszowej branży.

Jak przewiduje grono analityków sektora motoryzacyjnego, samochody elektryczne zdominują rynek w późniejszej części tego stulecia. Deklaracji wielkich koncernów, tak jak zrobił to Volkswagen, powinniśmy spodziewać się tylko jeszcze więcej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here