Naga MarketsKurs akcji Tesli wystrzelił w górę o 9,5% do nowych rekordowych szczytów w poniedziałkowych notowaniach na NASDAQ. Spółka swoje wyniki finansowe opublikuje w tą środę i zapewne właśnie wtedy zweryfikowany zostanie poziom wyceny Tesli.

  • Tesla Inc. od początku lipca kontynuuje bardzo silny trend wzrostowy, startując z poziomu 1000 dol. do niemal 1650 dol.
  • Wczorajsze poniedziałkowe notowania zakończyły się wzrostem kursu akcji Tesli o ponad 9%.
  • Tesla Inc. w środę opublikuje raport finansowy za II kw. 2020 r.

Tesla: kurs na kolejnym maksimum

Notowania Tesli kontynuują rajd rozpoczęty wraz z początkiem lipca. Od 29 czerwca kurs utrzymuje się powyżej 1000 dol. za akcję i bije kolejne rekordy notowań, rosnąc w ciągu ostatniego miesiąca aż o 65%.

Nadzieje inwestorów na zobaczenie zysku w środowym raporcie finansowym za II kw. 2020 r. są duże, a kurs we wczorajszej poniedziałkowej sesji wystrzelił aż o 9,45% do nowego maksimum wszechczasów na poziomie 1643 dol.

Tesla: lipcowy szał na kursie akcji trwa, raport za II kw. już w środę
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: stooq.pl

Tak naprawdę najważniejszą informacją w środowym raporcie będzie to, czy spółka skończy ten kwartał na plusie czy nie. Jeśli wyniki za II kw. 2020 r. wykażą dodatni zysk netto, to Tesla spełni główny warunek dołączenia do S&P 500, którym jest osiągnięcie zysku w czterech kolejnych kwartałach.

Analitycy nie są zgodni czy to się stanie, a uśredniając ich prognozy spodziewana jest strata na akcję w wysokości 0,11 dol.

CMC
Hit inwestycyjny - koszyki akcji. Zwiększona ekspozycja. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Sprzedaż samochodów w II kw. powyżej oczekiwań analityków

Tesla zaprezentowała już wcześniej wyniki dotyczące sprzedaży samochodów w II kw. 2020 r., które przebiły najśmielsze oczekiwania analityków. Najbardziej optymistyczne z nich zakładały 86 tys. sprzedanych pojazdów, podczas gdy Tesla dostarczyła aż 90650 pojazdów w zeszłym kwartale.

Choć wynik ten jest gorszy niż w analogicznym okresie w 2019 r., gdy Tesla wyprodukowała 95 tys. samochodów, to pod uwagę należy wziąć fakt, że przez pół kwartału fabryka spółki była nieczynna z uwagi na restrykcje związane z pandemią.

Od początku roku kurs akcji Tesli wzrósł aż o 292,75%. Natomiast od dołka z 18 marca na poziomie 361,22 dol., notowania spółki eksplodowały już łącznie o 355%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here