Naga MarketsTesla: kurs zbliża się do 1650 dol., Morgan Stanley zwiększa rekomendację ceny akcjiNotowania Tesla Inc. kontynuują wzrosty w związku z ogłoszeniem informacji o splicie akcji, który będzie miał miejsce już za tydzień 21 sierpnia. Kursowi akcji producenta samochodów elektrycznych pomagają także zwiększone przez analityków rekomendacje wyceny.

  • Gasnący kurs akcji Tesli dostał kolejnego paliwa do wzrostów w postaci informacji o splicie akcji w stosunku 5 do 1.
  • W rezultacie od środy notowania Tesli ponownie wystrzeliły do góry.
  • Kurs akcji Tesli od początku roku wzrósł już o 287%.

Tesla: split wybija notowania w górę

Kurs akcji Tesli w czwartek wystrzelił ponownie, tym razem o 4,26% do 1621 dol. ponownie zmierzając zdecydowanym krokiem w kierunku maksimów wszechczasów notowań intraday ustanowionego dokładnie miesiąc wcześniej – 13 lipca na 1794,99 dol.

Akcje Tesli drożały mocno przede wszystkim dzień wcześniej, w środę, bo aż 13,12%, przerywając rozpoczynający się trend spadkowy.

Zobacz również: Tesla: split wywołał wzrost kursu akcji o ponad 13%

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Powodem takiej nagłej zwyżki akcji jest głównie zapowiedź split akcji w stosunku 5 do 1. Oznacza to, że inwestorzy posiadający akcje Tesli, 21 sierpnia otrzymają w zamian za jedną akcję pięć nowych o takiej samej łącznej wartości.

Dzięki takiemu zabiegowi akcje Tesli będą mogły być zakupione przez drobnych inwestorów, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup jednej akcji za około 1,5 tys. dolarów, natomiast cena akcji w okolicach 300-400 dol. jest już w ich zasięgu – co przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie akcjami spółki Elona Muska.

W rezultacie nagłej zwyżki, swoją rekomendację dla akcji Tesli podniósł między innymi Morgan Stanley, i to aż o 30%: z 1050 dol. do 1360 dol (biorąc pod uwagę wyceny sprzed splitu). Niemniej, nawet taka wycena oznacza zniżkę akcji z obecnego poziomu o 16%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here