Tesla: kurs akcji zamknął się nad 1200 dol., wyniki sprzedaży w II kw. powyżej oczekiwańNotowania Tesli w tym tygodniu idą w górę jak burza. Czwartkowa sesja zakończyłą się kolejnym bardzo mocnym wzrostem kursu akcji spółki Elona Muska, bo aż o 7,95%. Motorem napędowym zmian były nowe dane dotyczące liczby sprzedanych pojazdów w II kw. 2020 r. Sprzedaż okazała się znacznie wyższa niż zakładali nawet najbardziej optymistyczni analitycy.

  • Tesla Inc. pozytywnie zaskakuje już czwarty dzień z rzędu.
  • Notowania spółki wspięły się na rekordowy poziom 1208,66 dol. za akcję.
  • Według rankingu kapitalizacji rynkowej, Tesla jest obecnie największym producentem samochodów na świecie.

Tesla kontynuuje potężne wzrosty

Od ceny zamknięcia w zeszły piątek, czyli w zaledwie cztery sesje, kurs akcji Tesli wzrósł aż o 26%. Prześledźmy po kolei wydarzenia z dotychczasowych sesji w tym tygodniu:Tesla również we wczorajszej sesji również miała czym się pochwalić. Notowania wystrzeliły w górę aż o 7,95%, a powodem takiej zwyżki była publikacja wyników sprzedaży. Okazało się, że liczba sprzedanych samochodów przebiła wszelkie oczekiwania, nawet najbardziej optymistyczne 86 tys. sztuk zakładane przez analityków.

Tesla: kurs akcji zamknął się nad 1200 dol., wyniki sprzedaży w II kw. powyżej oczekiwań
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com
Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Tesla w II kwartale 2020 roku sprzedała 90 650 szt. pojazdów, o wiele więcej niż średnia ekspertów dająca spółce Elona Muska mierne 72 tys. sztuk.

Dalsza część artykułu pod filmem
Tesla dostarczyła 80 050 szt. Modelu 3 oraz Modelu Y, a także 10 600 szt. Modelu S oraz X.

Zobacz również: Akcje Tesli sięgają 1200 USD po zaskakującym raporcie za II kw. 2020 r.

Co więcej, aż 82 tys. pojazdów zostało wyprodukowanych w trakcie ostatniego kwartału, mimo że przez długi czas główna fabryka we Fremont była nieczynna z uwagi na nałożone restrykcje związane z COVID-19.

Notowania Tesli od początku roku wzrosły o niebotyczne 189%.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj