Naga MarketsAkcje firm, które zainwestowały w bitcoiny, rosną dzięki temu, że Tesla chce kupić pierwsze kryptowaluty. Z kolei cena samego bitcoina osiągnęła we wtorek rekordowo wysoką wartość ponad 48 000 USD.

  • Rynek kryptowalut rośnie po tym, jak Tesla ogłosiła swoją decyzję dot. inwestycji w BTC.
  • Poza kursem BTC rosną też wyceny spółek, które zainwestowały w kryptowaluty. Dobrym przykładem jest np. Microstrategy, jedna z firm, które jako pierwsze zaczęły inwestować w BTC.

Bitcoin daje zarobić

Bitcoin okazuje się być hitem inwestycyjnym. Do tego kilka firm związanych z kryptowalutami notowanych na giełdach w USA również zyskuje. To efekt tego, że Tesla kupi cyfrowe waluty i doda je do swojego bilansu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo napędza to teraz zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych BTC, co dodatkowo może napędzić cenę kryptowaluty. Oprócz tego niektórzy inwestorzy uważają, że BTC to zabezpieczenie przed inflacją.

Tesla stawia na BTC

Kurs Tesli też zyskał po ujawnieniu tego, że spółka chce inwestować w BTC. Tyle że cena akcji spadła we wtorek o 1,6%.

Firmy o znacznie większej ekspozycji na bitcoina w stosunku do ich ogólnej wartości giełdowej niż Tesla również zyskały.

Akcje MicroStrategy zdrożały we wtorek o 22%, zwiększając w tym tygodniu wzrost do ponad 50%, zaś do tej pory o ponad 200% w 2021 roku. Firma zajmująca się oprogramowaniem kupiła około 71 079 bitcoinów , obecnie wartych ponad 3 miliardy dolarów, co stanowi równowartość ponad jednej czwartej jej wartości giełdowej – 11,8 miliarda dolarów.

Z kolei kanadyjska firma technologiczna Mogo, która w grudniu zapowiedziała, że ​​zainwestuje do 1,5 miliona kanadyjskich dolarów w bitcoiny, wzrosła na wykresie we wtorek o 45%, zwiększając swój zysk do 85% i generując tym samym wartość giełdową na poziomie 318 milionów dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar prognozy | notowanie kryptowalut | index dax | wti notowania | notowania orlenu | przewidywany kurs dolara |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here