Naga MarketsInwestycja Tesli w bitcoina (BTC) jest oznaką, że producentowi samochodów „zabrakło rentownych wewnętrznych zastosowań” kapitału – twierdzi analityk GLJ Research Gordon Johnson.

  • Tesli zabrakło “rentownych wewnętrznych zastosowań” kapitału. Dlatego firma chce kupić BTC. Uważa tak analityk GLJ Research Gordon Johnson.
  • Jego zdaniem to ruch bardziej PR-owy, a nie merytoryczny pomysł na inwestycję.

Tesla nie ma co robić z pieniędzmi?

– TSLA pochłonęło dużą część gotówki z trzech wtórnych ofert akcji w 2020 r. i zainwestowało ją w wysoce niestabilną i rzekomo manipulowaną [kursowo] kryptowalutę – napisał Johnson.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analityk powiedział też, że firmie zabrakło “opłacalnego wewnętrznego wykorzystania kapitału”, ponieważ nie zainwestowała go w badania i rozwój ani w wydatki kapitałowe. Jak twierdzi Johnson, wiadomość dotycząca bitcoin została opublikowana w czasie, gdy firma boryka się z „negatywnymi zmianami w biznesie” i rozprasza tym tylko uwagę.

Problemy firmy Elona Muska

Notatka GLJ Research wskazywała na spadek sprzedaży samochodów w Chinach, problemy z kontrolą jakości, opóźnienia w niemieckiej fabryce i niemożność uzyskania pełnych 1,2 miliarda dolarów dotacji w tym kraju jako czynniki negatywne, które osłabiają Teslę.

Analityk powiedział, że jego zdaniem BTC to „katastrofa ekologiczna”, ponieważ konsumuje tyle samo energii, co cała Szwajcaria.

GLJ zwróciło też uwagę na potencjalne pułapki regulacyjne związane z zakupem bitcoina, które jednak, jak dodano, są mało prawdopodobne.

Widzimy to jako oznakę desperacji ze strony dyrektora generalnego, którego firma po raz pierwszy w historii zmaga się z prawdziwą konkurencją – powiedział analityk.

Innymi słowy, ruch firmy dot. Tesli niekoniecznie powinien cieszyć inwestorów spółki Elona Muska. Powinien zaś  być byczym sygnałem dla inwestorów z rynku BTC. W końcu kolejna duża firma kupiła kryptowalutę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p500 notowania | stooq eur pln | cena bitcoina wykres | s p 500 | kursy funta | euro online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here