Naga MarketsTesla kupi jeszcze więcej bitcoina (BTC), a inne spółki z Wall Street pójdą w jej śladyDan Ives, starszy analityk giełdowy w firmie Wedbush Securities, spodziewa się, że w nadchodzących miesiącach więcej spółek notowanych na giełdzie zainteresuje się BTC, jak uczyniła to Tesla. Jednocześnie twierdzi, że spółka Elona Muska zwiększy w przyszłości swoje zaangazowanie w bitcoina.

  • Ives jest zdania, że jeszcze w tym roku wzrośnie liczba spółek, które zainteresują się BTC.
  • Wskazał np. na Teslę, która jego zdaniem może jeszcze dokupić kryptowalut.

Dan Ives: Tesla nadal będzie kupować bitcoiny

W nowym wywiadzie dla CNBC Dan Ives powiedział, że wierzy, że Tesla zwiększy swoją pozycję na Bitcoinie o wartości 1,5 miliarda dolarów, ponieważ producent pojazdów elektrycznych widzi świetne efekt swojej początkowej inwestycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Myślę, że to nie tylko chwilowa moda. Myślę, że Tesla będzie nadal podwajać swoje inwestycje w Bitcoiny. Bez wątpienia zarobili około miliarda dolarów – przynajmniej na papierze – dzięki Bitcoinowi. To więcej niż na sprzedaży pojazdów elektrycznych w 2020 r. Myślę, że to po prostu świadczy o tym, co widzimy w kontekście tego rynku – wytłumaczył. – Zamierzają zagłębić się w Bitcoina, ale robią to nie tylko z perspektywy inwestycji, ale z perspektywy transakcji – dodał.

Lawina ruszyła?

Dyrektor zarządzający Wedbush Securities zauważa również, że spodziewa się, że więcej spółek publicznych pójdzie w ślady Tesli, ponieważ temat dodawania BTC do korporacyjnych bilansów staje się coraz bardziej powszechny.

Naszym zdaniem uważamy, że od 3% do 5% spółek publicznych pójdzie tą drogą w ciągu najbliższych 12 – 18 miesięcy z perspektywy inwestycyjnej. Ale dopóki nie zostaną wprowadzone regulacyjne cele, nie sądzimy, że zwiększy się to zbytnio – dodał.

Przypomniał spółki, które już kupiły BTC.

– Widzieliśmy MicroStrategy, Teslę, Square i kilka innych. Myślę, że jest to trend, który mógłby stać się bardziej powszechny. Myślę, że potrzebujemy postulatów regulacyjnych, aby więcej zarządów i firm podążało tą drogą, ale sądzę, że będzie to miało wpływ na to, co zrobili tutaj Musk i Tesla – dodał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: us500 | kurs złotego wykres | bitcoin nowości | pkn orlen kurs | ropa naftowa kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here