Naga MarketsTesla: rekordowe szczyty zdobyte, Musk pnie się w górę w rankingu bogaczyNotowania Tesli wspięły się na kolejne rekordowe szczyty we wtorek kontynuując poniedziałkowe wzrosty akcji na fali informacji o splicie akcji oraz sukcesu sprzedażowego spółki w II kw. 2020 r. Wzrostom pomogła informacja o splicie sprzed kilku dni oraz niezmienna popularność marki wśród drobnych inwestorów i fascynatów motoryzacji.

  • Tesla wybija rekordowe szczyty zarówno w intraday, jak i na zamknięciu sesji na NASDAQ.
  • Od początku roku akcje spółki podrożały o ponad 351%.
  • Natomiast od dołka z 18 marca, gdy akcje Tesli potaniały do 361,22 dol., kurs zaliczył wzrost o 422%.

Akcje Tesli najdroższe w historii

Kurs akcji Tesla Inc. w trakcie trwania sesji wystrzelił nawet do 1923,90 dol., po raz pierwszy przebijając barierę 1900 dol., ustanawiając rekord notowań intraday. Tesla osiągnęła także nowe maksimum wszechczasów na zakończenie sesji kończąc dzień 2,8% na plusie z ceną zamknięcia 1887,09 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tesla: rekordowe szczyty zdobyte, Musk pnie się w górę w rankingu bogaczy
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Kapitalizacja rynkowa Tesli przekracza obecnie 350 mld dol., to więcej niż Toyota, Volkswagen oraz Daimler razem wzięci.

Elon Musk dzięki niezwykłej zwyżce kursu akcji Tesli w tym roku stał się czwartym najbogatszym człowiekiem na Ziemi, a jego majątek tylko dzięki wzrostowi papierów Tesli w poniedziałek powiększył się o niecałe 8 mld dol.

Ciężko jednoznacznie określić co stoi za ostatnimi wzrostami notowań Tesli, które tylko od początku tego miesiąca zaliczył 32-proc. zwyżkę. Zapewne chodzi częściowo o split akcji w stosunku 1 do 5, który ma dokonać się 21 sierpnia.

Potencjalnie podział akcji zapewni Tesli większą ilość finansowania poprzez umożliwienie uboższym inwestorom indywidualnym zakupu 5 razy tańszych akcji. Jednak sam split, który nie zmienia absolutnie nic w fundamentach spółki nie powinien odpowiadać za aż 32-proc. wzrost kapitalizacji rynkowej producenta samochodów.

Być może wzrosty wynikają także z pomyślnych kwartalnych wyników Tesli, które zaskoczyły analityków. Spółka wykazała bowiem zysk netto w niezwykle trudnym kwartale, gdy główna fabryka Tesli w Fremont wskutek pandemii była nieczynna aż przez pół okresu rozliczeniowego.

Zobacz również: Akcje Tesli wystrzeliły powyżej 1800 USD! Musk 4. najbogatszym człowiekiem świata

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Tesla: świetny II kw. 2020 r. dla firmy Muska

Dzięki fantastycznym wynikom sprzedażowym w II kw., które przekroczyły najśmielsze oczekiwania analityków (92 tys. sprzedanych pojazdów względem optymistycznych prognoz zakładających 86 tys.), Tesla czwarty kwartał z rzędu wykazała zysk netto. Oznacza to, że teraz spółka spełnia warunki włączenia jej w szereg komponentów S&P 500.

Absurdalnie wysoka wycena Tesli ze wskaźnikiem C/WK ponad 35 nie znajduje uzasadnienia wśród analityków z Wall Street, a średnia rekomendowana przez nich cena wynosi 1200 dol., ponad 30% niższa niż obecny kurs akcji.

Bez wątpienia wpływ na zwyżkę akcji Tesli ma także popularność aplikacji do tradingu, takich jak Robinhood, które umożliwiają szerokiemu gronu drobnych inwestorów z całego świata zakup akcji swojej ulubionej marki, która cieszy się popularnością zakrawającą o miano kultu. Trudno określić, jak duży wpływ mają Ci inwestorzy na wycenę, jednak po obserwowanej zmienności waloru ocenić można, że jest on istotny.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here