Naga MarketsTesla: kapitalizacja może wzrosnąć do niemal biliona dolarów, twierdzi Morgan StanleyAkcje Tesli w środę wspięły się na kolejne szczyty notowań, a nową wyższą rekomendację dla waloru zaprezentował analityk Morgan Stanley, Adam Jonas. Jego zdaniem, kurs akcji Tesli wzrośnie nawet do 810 dol. i jest to obecnie najwyższe zalecenie wśród analityków z Wall Street. Osiągnięcie tego poziomu ceny za akcję spółki oznaczać będzie zbliżenie się do bariery 1 biliona dolarów kapitalizacji rynkowej.

  • Akcje Tesli podrożały w środę o 2,84% do 755,98 dol.
  • To nowe maksima wszechczasów notowań spółki Elona Muska
  • W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji wzrasta do 762 dol.

Tesla: nowa rekomendacja od Morgan Stanley

Potencjalne pokonanie granicy 1 biliona dolarów kapitalizacji sprawi, że Tesla dołączyłaby wtedy do grona zaledwie czterech spółek, którym udało się do tej pory przebić tą astronomiczną barierę.

Analityk Morgan Stanley podał cztery powody, dla których podniósł cenę docelową waloru. Przede wszystkim, Tesla zaskoczyła rynkowych ekspertów osiągnięciem rekordowej liczby dostarczonych samochodów w IV kwartale i tym samym w całym roku. Zabrakło zaledwie 550 pojazdów do przekroczenia niezwykle ambitnego celu pół miliona dostaw w 2020 r.

Oprócz tego, Tesla pozyskała ostatnio 5 mld dol. poprzez emisję akcji, a te dodatkowe fundusze zostaną wykorzystane do rozwoju spółki. Trzecim powodem jest dołączenie do indeksu S&P 500. Oznacza to konieczność zakupu Tesli przez fundusze pasywne, ale także zwiększone zainteresowanie inwestorów.

Plus500

Jonas widzi także potencjał rozwoju nowych pomysłów biznesowych Tesli, m.in. usług autonomicznych taksówek czy sprzedaży oprogramowania do autonomicznego sterowania pojazdem.

Tesla: kapitalizacja może wzrosnąć do niemal biliona dolarów, twierdzi Morgan Stanley
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Choć analityk nie wspomniał o wpływie zwycięstwa Bidena w wyborach prezydenckich, to można spodziewać się, że nowa administracja będzie bardziej ochoczo wspierać inicjatywy proekologiczne, m.in. produkcję samochodów elektrycznych.

Zobacz również: Cena ropy WTI powyżej 50 dol. za baryłkę. Zapasy ropy w USA znacznie spadły

Jeśli kurs akcji Tesli wzrośnie do 810 dol., których spodziewa się analityk, to jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie akcje Tesli, także te rozwodnione, kapitalizacja rynkowa wyniesie około 990 mld dol. To już o krok od 1 biliona dol.

Liczba akcji zwykłych notowanych na rynku to około 950 mln dol. i szacuje się że uwzględniając rozwodnione akcje według FactSet to około 1,2 mld akcji łącznie.

– Pomimo nieprawdopodobnego rajdu kursu akcji spółki, nadal wierzymy, że Tesla będzie radzić sobie lepiej niż średnia branży motoryzacyjnej w 2021 roku – podsumował Adam Jonas w raporcie Morgan Stanley.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here