Naga MarketsTesla Inc. ma odważne plany budowy innowacyjnej fabryki, akcje w dół o ponad 4%Tesla planuje budowę nowej fabryki połączonej z placówką badań i rozwoju, która skupiałaby się na produkcji akumulatorów. Kompleks mieściłby się w Fremont w Kalifornii i miałby funkcjonować 24 godz. na dobę. Projekt nosi futurystycznie brzmiącą nazwę “Roadrunner”, jak wynika z dokumentów opublikowanych przez lokalne władze Fremont.

  • Tesla zamierza wybudować nową fabrykę akumulatorów we Fremont w jedynie 3 miesiące.
  • Nowa placówka zatrudniałaby niemal 500 osób.
  • Kurs akcji Tesli spadł jednak wczoraj o ponad 4%.
  • Jednak notowania Tesli od minimów z marca wzrosły już o ponad 166%.

Tesla: ambitne plany konstrukcyjne

Tesla zamierza wybudować kolejny kompleks produkcyjno-badawczy w Fremont w Kalifornii, który miałby być skoncentrowany na produkcji akumulatorów. Projekt budowy placówki nosi nazwę “Roadrunner” i wpisuje się w dalekosiężne plany Tesli mające na celu usamodzielnienie się w produkcji akumulatorów do swojej innowacyjnej linii samochodów elektrycznych. Warto zaznaczyć, że ogniwa są jednym z najdroższych elementów konstrukcyjnych w pojazdach EV.

Tesla, która obecnie posiada swoją główną fabrykę właśnie we Fremont, posiada tam także mały dział zajmujący się produkcją akumulatorów. Jednak plany spółki Elona Muska mierzą dalej, w związku z czym firma zgłosiła do władz miejskich wniosek o akceptację planu budowy nowego ośrodka, który zawierał projekt konstrukcyjny, opis instalacji poszczególnego wyposażenia produkcyjnego oraz termin realizacji wynoszący jedynie około 3 miesiące.

Załoga zakładu wynosiłaby łącznie 470 osób i pracowałaby w systemie 4 zmianowym, zapewniającym ciągła pracę co najmniej 100 osób w dowolnym momencie dnia.

Zobacz również: Akcje Tesli w górę. Elon Musk skutecznym sprzedawcą marzeń

CEO Tesli, Elon Musk, zapowiedział w tym tygodniu, że już 15 września oprowadzi dziennikarzy po linii produkcji baterii, w dniu, który nazwał “Battery Day”.

Obecnie, Tesla wykorzystuje akumulatory produkowane przez japońskiego lidera branży: Panasonic Corp. w gigantycznej fabryce w Reno w Nevadzie. Oprócz tego, Tesla współpracuje także z koreańskim LG oraz chińskim Contemporary Amperex Technology Ltd.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Akcje Tesli w dół o ponad 4%

Tesla Inc. ma odważne plany budowy innowacyjnej fabryki, akcje w dół o ponad 4%
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Tymczasem notowania Tesli spadły o 4,09% w trakcie środowej sesji na NASDAQ i zakończyły dzień z ceną na poziomie 960,85 dol. za akcję. Warto jednak zaznaczyć, że w perspektywie ostatnich 3 miesięcy, od dołka z 18 marca kurs akcji Tesli wzrósł o oszałamiające 166%, a 10 czerwca notowania zaliczyły rekordowy szczyt osiągając wycenę o wartości 1025,05 dol. za akcję., zdecydowanie przebijając ceny z lutego sprzed pandemii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here