Naga MarketsTesla i Bitcoin na szczycie listy baniek. Wg ankiety Deutsche Banku stracą 50% swojej wartościPrawie 90% respondentów comiesięcznego badania inwestorów Deutsche Banku stwierdziło, że rynki finansowe są obecnie świadkami szeregu spekulacyjnych baniek cenowych, a na czele tej listy znajdują się bitcoin oraz amerykańskie akcje technologiczne, w tym szczególnie Tesla.

  • Według większości inwestorów instytucjonalnych, którzy brali udział w sondażu za 12 miesięcy wartość bitcoina oraz Tesli będzie dwukrotnie mniejsza
  • Deutsche Bank co miesiąc przeprowadza ankietę wśród kilkuset profesjonalistów reprezentujących branżę finansową pytając ich o spostrzeżenia dotyczące głównych tematów rynkowych
  • Ankietowani są również zdania, że Fed nie rozpocznie zacieśniania swojej polityki jeszcze przed końcem roku

Bitcoin i Tesla za 12 miesięcy wartę o połowę mniej, wynika z ankiety Deutsche Banku

Na pytanie o 12-miesięczne losy bitcoina, który w zeszłym roku wzrósł o 300%, oraz producenta pojazdów elektrycznych firmy Teslla, która zyskiwał 750%, większość respondentów odpowiedziała, że ich wartość o wiele bardziej prawdopodobnie zmniejszy się o połowę niż podwoi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zmiana wartości bitcoina oraz Tesli (pomarańczowa linia) od początku 2020 roku. Źródło: Tradingview.com

Deutsche Bank w swojej ankiecie pytał: Patrząc na poniższe aktywa i korzystając ze skali od zera do dziesięciu, gdzie 0 oznacza “brak bańki”, a 10 oznacza “ekstremalną bańkę”, w którym miejscu znajdują się dane instrumenty. W przypadku bitcoina wskazana wartość to 8,7, natomiast dla akcji amerykańskich spółek technologicznych 7,9.

Na pytanie o 12-miesięczne losy BTC i Tesli – symbolu potencjalnej bańki technologicznej – większość respondentów odpowiedziała, że mają większe szanse na zmniejszenie o połowę niż podwojenie tych poziomów, a Tesla jest bardziej podatna na zagrożenia (spółka opublikuje wyniki finansowe 27 stycznia).

Jak widać na załączonym poniżej wykres, 56% respondentów uważa, że bitcoin w przeciągu kolejnych 12 miesięcy straci połowę swojej wartości. Podobne zdanie o Tesli miało natomiast 62% ankietowanych.

Tesla i bitcoin strasznie popularne wśród inwestorów

Już w połowie zeszłego roku portal Tradingview udostępniający wykresy popularnych aktywów informował, że to właśnie wykresy bitcoina oraz Tesli są najczęściej wyświetlane przez jego użytkowników.

– Jak wynika z najnowszych danych to Tesla i Bitcoin są najczęściej obserwowanymi aktywami na naszej platformie – możemy przeczytać w oświadczeniu Tradingview.

Natomiast w tym roku swoją opinię o wycenie bitcoina prezentował Bank of America twierdząc, że BTC jest „matką wszystkich baniek” spekulacyjnych. Ostatni skok ceny Bitcoina może być kolejnym przypadkiem spekulacyjnej manii.

Wracając natomiast do samego sondażu Deutsche Banku, to wykazał również, że 71% z 627 ankietowanych specjalistów rynkowych nie sądzi, że Rezerwa Federalna USA zacznie zacieśniać swoją politykę pieniężną przed końcem 2021 r.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here