Naga MarketsrobotFundusz zarządzany przez sztuczną inteligencję  AMOM przeprowadził balansowanie swojego portfela na początku czerwca. Według mediów – robot pozbył się akcji giganta e-commerce Amazona oraz Tesli, produkującej samochody elektryczne. Zamiast nich z kolei dodał spółki, które przypadły do gustu inwestorom detalicznym, takie jak GameStop (GME) czy Snap. Według modeli stosowanych przez AMOM akcje sprzedanych spółek mają wkrótce pogłębić spadki.

  • Fundusz AMOM zdecydował się na balansowanie portfela inwestycyjnego
  • W trakcie tego doszło do zaskakującej decyzji i wyrzucenia z portfela spółek Tesla oraz Amazon
  • Ich miejsce zajęła popularna spółka-mem – GameStop
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Tesla i Amazon wyrzucone przez robota z portfela ETF

AMOM ETF to aktywnie zarządzany fundusz giełdowy złożony z amerykańskich akcji o dużej kapitalizacji, które są wybierane przy pomocy sztucznej inteligencji. Dzięki niekonwencjonalnej metodzie selekcji ETF jest dobrze zdywersyfikowany pomiędzy akcje wzrostowe i wartościowe z wielu różnych sektorów – jak twierdzą jego założyciele.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym tygodniu media podały, że zarządzany sztuczną inteligencją bot handlowy wyrzucił ze swojego portfela akcje gigantów Tesla oraz Amazon. Zamiast nich jednak dodał spółki GameStop, Qualcomm i Snap.

Zabawny w całej sytuacji jest fakt, iż GameStop boryka się obecnie z kontrolą wszczętą przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

wykres Kurs Tesla H4 10.06.2021
Kurs Tesla H4 10.06.2021

W raporcie czytamy, że producent samochodów elektrycznych Tesla i detalista internetowy Amazon reprezentowały dwa z trzech największych udziałów funduszu w maju, ale zostały całkowicie usunięte 2 czerwca z portfela AMOM wraz  z producentem mikroprocesorów graficznych Nvidia.

Z kolei spółka GameStop trafiła do portfela, gdy rzesza inwestorów detalicznych, w dużej mierze zorganizowanych na platformie mediów społecznościowych typu Reddit czy Twitter, pomogła wycisnąć krótkie pozycje z funduszy hedgingowych grających na spadek spółki.

Warto przypomnieć, że szał handlu spowodował wielomiliardowe straty dla funduszy hedgingowych, niewiarygodne zyski dla osób, które dobrze wyczuły czas i zapoczątkował nową erę handlu inspirowanego mediami społecznościowymi i wymianą poleceń co do skupowanych spółek.

Po wykonaniu balansu portfela w funduszu, pięć największych udziałów AMOM według wagi portfela to gigant technologiczny Facebook, sprzedawcy detaliczni Walmart i Home Depot, firma software’owa Adobe i firma produkująca półprzewodniki Texas Instruments.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here