Naga MarketsTesla zyskała na Bitcoinie (BTC) już 1 mld dolarówW lutym 2021 roku Tesla zakupiła Bitcoina za zawrotną sumę ok. 1,5 mld USD. Po wielu miesiącach od tej decyzji amerykański producent samochodów elektrycznych może mieć powody do zadowolenia, bowiem przy obecnym kursie jego portfel wart jest już ok. 2,5 mld USD, co oznacza wzrost o 1 mld USD w zaledwie kilka miesięcy.

Portfel bitcoina (BTC) Tesli warty 1 mld USD więcej

Amerykański producent samochodów elektrycznych posiada w swoim portfelu obecnie ok. 43 200 BTC, dzięki czemu wartość tego portfela wynosi ok. 2,5 mld dolarów licząc po czwartkowym kursie (według Bitcointreasuries.net) tej najpopularniejszej obecnie kryptowaluty.Taki poziom wyceny oznacza, że w trakcie ostatnich miesięcy Tesla zarobiła na tym ok. 1 mld dolarów (wzrost o 65%), bowiem kiedy spółka dokonywała tej transakcji w lutym 2021, to wycena zakupionych wtedy bitcoinów wynosiła 1,5 mld dolarów.

W międzyczasie (w II kw.) doszło do sprzedaży 10% bitcoinów przez spółkę po średniej cenie wynoszącej 50 tys. USD za token. Z tytułu tej operacji spółka wpisała do swojego sprawozdania finansowego aż 128 mln dolarów zysku.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Warto wskazać, że ostatnie wzrosty ceny bitcoina skutkują tym, że zysk na bitcoinie (choć ma on charakter jedynie „na papierze”) jest równie duży jak historyczny wynik finansowy za 2 kw. Tesla ogłosiła bowiem, że po raz pierwszy w historii jest zyski przekroczyły 1 mld USD w pojedynczym kwartale, wynosząc dokładnie 1,14 mld dolarów.

W tym czasie amerykański producent dostarczył na rynek ponad 200 tys. samochodów elektrycznych, co jest wynikiem lepszym o 151% w porównaniu do analogiczne okresu w roku poprzednim. Z kolei zysk netto zanotował 9-krotny wzrost względem drugiego kwartału w roku 2020, choć należy pamiętać, że tak dobry wynik netto nie wynika tylko ze sprzedaży samochodów.

invest

Co więcej, 1 października spółka poinformowała, że w III kwartale dostarczyła ponad 240 tys. samochodów (201 tys. w 2 kw.), tak więc w połączeniu z bardzo dobrym wynikiem na kryptowalutach wyniki finansowe za 3 kw. mogą być najlepsze w historii.

– Sądzimy, że Q3 będzie najsilniejszym kwartałem TSLA w historii. – stwierdził analityk Piper Sandler Alexander Potter.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino akcje notowania | benefit notowania | kurs dolara usd | newconnect notowania | ten square games akcje wykres | cdprojekt akcje wykres | dax analiza |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułRafał Antczak i Jakub Papierski zostali odwołani z zarządu PKO BP
Następny artykułPromatic Group została zaproszona na Game Industry Conference
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here