Naga Markets

Tesla Elona Muska zarobiła na Bitcoinie 64 mln dol. w drugim kwartale 2022 r.Decyzja producenta elektrycznych samochodów – spółki Tesla – o pozbyciu się większości swoich Bitcoinów (BTC) przyniosła firmie pokaźny zysk w drugim kwartale, nawet pomimo faktu, że ceny kryptowalut znajdują się od wielu miesięcy w wyraźnym trendzie spadkowym.

Tesla podała informacje o zarobkach ze sprzedaży Bitcoinów

W pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku Tesla odnotowała 170 milionów dolarów odpisów aktualizacyjnych “wynikających ze zmian wartości bilansowej” swoich udziałów w Bitcoinie, zgodnie z oficjalnym formularzem 10-Q złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Po sprzedaniu 75% swoich zasobów BTC za dolary w drugim kwartale, firma uzyskała zysk w wysokości 64 milionów dolarów.W finansach, odpis z tytułu utraty wartości występuje, gdy wartość godziwa aktywów posiadanych przez firmę spada poniżej wartości bilansowej inwestycji.

Tesla odnotowała w drugim kwartale zysk na akcję w wysokości 2,27 USD przy przychodach w wysokości 16,93 mld USD. Chociaż rentowność spadła w porównaniu z pierwszym kwartałem, to wzrosła w stosunku do poziomów sprzed roku. Na rentowność firmy wpłynęła jednak rosnąca inflacja oraz konkurencja w zakresie ogniw akumulatorowych.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Producent pojazdów elektrycznych nadal posiada 10 800 BTC w swoich księgach, według Bitcoin Treasuries. Przy obecnej cenie około 22 000 dolarów za BTC, zasoby cyfrowych aktywów Tesli są warte w przybliżeniu 237 milionów dolarów.

XTB

Raport 10-K nie ujawnił żadnych nowych spostrzeżeń na temat strategii Tesli w zakresie aktywów cyfrowych. Firma stwierdziła jednak, że może zwiększyć lub zmniejszyć swoje udziały w czasie:

– Jak w przypadku każdej inwestycji i spójnie z tym, jak zarządzamy gotówką opartą na fiatach i rachunkami równoważnymi gotówce, możemy zwiększyć lub zmniejszyć nasze udziały w aktywach cyfrowych w dowolnym momencie w oparciu o potrzeby biznesu oraz o nasze spojrzenie na warunki rynkowe i środowiskowe – napisano.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here