Naga MarketsAkcje Tesli z nowymi prognozami analityków. Spodziewany rekordowy kwartałAkcje Tesla Inc. podrożały w poniedziałek o niemal 1% w odpowiedzi na opublikowane w sobotę wyniki sprzedażowe spółki, które przebiły oczekiwania analityków pod względem liczby dostarczonych pojazdów. Rynkowi eksperci przygotowali uaktualnione rekomendowane ceny dla walorów spółki Elona Muska, które niekoniecznie zakładają dalszą ich zwyżkę.

Tesla: nowe prognozy z Wall Street

Tesla zaskoczyła inwestorów i analityków prezentując w sobotę rekordowy wynik dostaw pojazdów w III kw. 2021 r. osiągając sprzedaż na poziomie 241,3 tys. pojazdów. To aż o 72% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.Jak do tej pory, Tesla dostarczyła 627 tys. pojazdów w 2021 r., co na ten moment stanowi niemal 100% więcej niż w tym samym momencie roku przed 12 miesiącami! Zatem, cel 1 mln pojazdów dostarczonych w 2021 r. jest absolutnie możliwy do osiągnięcia. – pisaliśmy w poniedziałek.

Rezultat ten jest zaskoczeniem nie tylko z uwagi na podtrzymanie imponującego tempa wzrostu sprzedaży przez Teslę, ale także z powodu poważnych braków podzespołów elektronicznych, które paraliżują produkcję w przemyśle motoryzacyjnym.

Akcje Tesli z nowymi prognozami analityków. Spodziewany rekordowy kwartał
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Nic dziwnego, że tak dobry wynik wywołał falę nowych, wyższych rekomendowanych cen za akcję spółki od szeregu instytucji. Joseph Spak z RBC Capital podwyższył o 100 dol. swój „target” dla kursu akcji spółki Elona Muska z 655 dol. do 755 dol., ale to wciąż nieco mniej niż cena zamknięcia z poniedziałkowej sesji na 781,53 dol.

Jego zdaniem Tesla będzie mogła się pochwalić przychodami ze sprzedaży w III kw. 2021 r. na poziomie 14,4 mld dol., gdy konsensus prognoz analityków wynosi obecnie około 13 mld dol. Data publikacji raportu finansowego nie jest jeszcze znana, ale zapewne pojawi się on w drugiej połowie października.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

invest

Tesla wciąż radzi sobie z brakami półprzewodników lepiej niż reszta branży motoryzacyjnej. – stwierdził Emmanuel Rosner z Deutsche Bank, który dodał, że wyniki Tesli za III kw. 2021 r. są imponujące, a jego nastawienie wobec walorów spółki w 2022 r. będzie „bardzo pewne”.

W ujęciu średnioterminowym, nadal wierzymy, że imponująca trajektoria rozwoju Tesli zostanie podtrzymana z uwagi na jej technologię magazynowania energii czy szczególnie niskie koszty produkcyjne, co napędzi globalną transformację w kierunku samochodów elektrycznych i utwierdzi Teslę na pozycji lidera. – dodał Rosner.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | giełda pzu | pekao kurs akcji | notowania wp | pge akcje wykres | komentarz giełdowy |

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here