Naga MarketsMimo trwającej od początku tygodnia przeceny akcji Tesla, wielu analityków uparcie prognozuje, że dotychczasowy potężny wzrost cen jeszcze się nie skończył. Analityk z Piper Sandler, Alexander Potter, oczekuje wzrostu akcji do poziomu 2322 USD, co oznaczałoby aprecjację aktywów o kolejne 55%. Tymczasem akcje po dotarciu w poniedziałek do poziomu 1800 USD silnie spadły i oscylują we wtorek w okolicach 1500 USD.

  • Akcje z potencjałem do ponad 50 procentowego wzrostu w perspektywie roku
  • Firma Elona Muska zyskała na wartości ponad 200 mld USD od początku roku
  • Tylko w lipcu grający na spadki Tesli ponieśli straty ponad 4 mld USD 

Tesla najbardziej konsekwentną firmą w ekosystemie motoryzacyjnym

Czy nadszedł czas na ucieczkę kapitału z akcji Tesla po niesamowitym wzroście? Zdecydowanie uważamy, że odpowiedź brzmi NIE. Naszym zdaniem firma Elona Muska jest najbardziej konsekwentną firmą w ekosystemie motoryzacyjnym i jest mało prawdopodobne, że zmieni się to w następnej dekadzie – napisał w notatce analityk Piper Sandler, Alexander Potter.

Te artykuły również Cię zainteresują
Potter podniósł swój cel cenowy dla akcji do 2 322 USD, najwyższego poziomu spośród 30 analityków śledzonych przez Bloomberga, z wcześniejszego celu 939 USD, który utrzymywał od kwietnia. Nowy cel oznacza kolejne 55% wzrostu w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Potężna zmienność cenowa akcji Tesli to żadna nowość. Aktywa notują nieustanny wzrost, rosnąc ponad trzykrotnie od początku roku i osiągając 60% wzrost tylko w poprzednim miesiącu. Dla porównania w tym roku indeks Nasdaq 100 urósł „zaledwie” o 21% oraz 9,7% w poprzednim miesiącu.

Przyczyny tak silnej aprecjacji aktywów nie do końca są jasne. Wśród najpopularniejszych czynników wymienia się:

  • Poprawę rentowności;
  • Potencjał technologii akumulatorowej zmieniającej dotychczasową „grę”;
  • Liczne krótkie pozycje, które zostały poddane potężnemu short-squeezowi;
  • Potencjalne włączenie spółki do indeksu S&P 500.

Tegoroczny wzrost dodał 202,3 miliarda USD do wartości rynkowej spółki, czyli więcej niż obecnie cała kapitalizacja rynkowa Exxon Mobil. Tym samym Tesla zastąpiła Toyotę na miejscu największego producenta samochodów na świecie pod względem wartości akcji. Znaczna część handlu pochodzi od inwestorów detalicznych, którzy chcą dołączyć do trendu pojazdów elektrycznych.

Jednak nie wszyscy dopingują rajd na akcjach Tesli. Według danych S3 Partners łączna wartość pozycji krótkich z zeszłego tygodnia przekroczyła 20 miliardów dolarów. Statystyki wskazują również, że grający na spadki Tesli ponieśli straty w wysokości ponad 18 miliardów dolarów, w tym 4,1 miliarda dolarów w samym lipcu.

Kurs akcji Tesla na interwale dziennym, tradingview
Kurs akcji Tesla na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here