Naga MarketsTesla dokonuje niemożliwego i osiąga zysk w II kw. 2020 r.Kurs akcji Tesla wzrósł tylko nieznacznie w środowej sesji na NASDAQ , ale aż o 4% w notowaniach posesyjnych, po publikacji raportu i informacji, że firma Elona Muska dokonała niesamowitego wyczynu: osiągnęła zysk w II kw. 2020 r. choć główna fabryka spółki była zamknięta aż przez półtora miesiąca w trakcie okresu od początku kwietnia do końca czerwca.

  • Tesla opublikowała w środę 22 lipca raport finansowy za II kw. 2020 r.
  • Producent samochodów elektrycznych mimo przerw w produkcji wykazał ponad 100 mln dochodu w II kw. 2020 r.
  • Mimo spadku przychodów ze sprzedaży rdr, są one wyższe niż oczekiwania analityków

Tesla: zysk w II kw. 2020 r.

Po głównej sesji opublikowany został raport finansowy Tesli za II kw. 2020 r., z którego inwestorzy dowiedzieli się, że spółka dokonała niemal niemożliwego i wykazała zysk w trzymiesięcznym okresie, który sparaliżował branżę motoryzacyjną. W rezultacie, w handlu pozasesyjnym akcje Tesli zdrożały o ponad 4%.

Fabryka Tesli we Fremont w Kalifornii była nieczynna aż do połowy maja, a mimo tego spółka Elona Muska osiągnęła zysk w wysokości 104 mln dol., czyli 50 centów na akcję. Dla porównania, Tesla w analogicznym okresie rok wcześniej zanotowała stratę na poziomie 408 mln dol.

Po uwzględnieniu jednorazowych zysków, Tesla zarobiła w II kw. 2020 r. nawet 2,18 dol. na akcję, co w porównaniu z II kw. 2019 r., gdy była to strata 1,12 dol. na akcję, jest pozytywnym sygnałem o kondycji finansowej spółki.

Przychody ze sprzedaży spadły jednak o 5% rdr do 6,04 mld dol. względem 6,35 mld dol. rok wcześniej.

Tesla przebiła także oczekiwania analityków FactSet, którzy zapowiadali jedynie 5,15 mld dol. przychodów ze sprzedaży, czyli aż 15% mniej niż wykazał raport.

Elon Musk, CEO Tesli, wyjaśnia, że największym wyzwaniem w tym kwartale nie był spadek popytu na samochody marki, a problemy z dostawami części i podzespołów.

Popyt nie jest naszym problemem. Nie martwcie się o popyt, to nie jest żaden problem. – stwierdził Musk.

Zobacz również: Elon Musk z olbrzymią nagrodą od zarządu. Tesla czeka na raport za II kw.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Tesla zasili szereg spółek z indeksu S&P 500?

Dla Tesli kluczowe było wykazanie zysku w tym kwartale, bo dzięki temu spełniła ona warunki dołączenia w szereg komponentów indeksu S&P 500. Głównym warunkiem jest osiągnięcie zysku w czterech kolejnych kwartałach, co właśnie się spółce udało.

Tesla nie przekazała jednak prognoz na 2020 rok twierdząc, że przewidzenie rządowych restrykcji i w rezultacie popytu klientów jest po prostu niemożliwe. Co ciekawe, Tesla w raporcie nie zwracała uwagi na pandemię, a zapowiedzi dotyczące celu liczby wyprodukowanych samochodów pozostały niezmienne.

Mamy już uzyskane zdolności produkcyjne, które pozwalają na wyprodukowanie ponad 500 tys. pojazdów w tym roku, pomimo niedawnych przerw w produkcji. Osiągnięcie tego celu stało się trudniejsze, jednak dostarczenie pół miliona samochodów w 2020 roku pozostaje naszym dążeniem – stwierdzili przedstawiciele spółki w raporcie.

Dodali także, że Tesla dysponuje odpowiednimi środkami i płynnością finansową, aby realizować swoje długoterminowe plany rynkowej ekspansji.

Od początku roku akcje Tesli zdrożały już aż o o 280,6%. Natomiast od dołka z 18 marca kurs akcji wzrósł z poziomu 361,22 dol. aż o 341%. Kurs akcji Tesla Inc. wzrósł nawet o 3,7% w środę na NASDAQ, jednak ostatecznie zakończył sesję 1,53% na plusie z ceną zamknięcia 1592,33 dol. W reakcji na wyniki finansowe w godzinach handlu poza regularnymi godzinami sesji akcje drożały o ponad 4%.

Tesla dokonuje niemożliwego i osiąga zysk w II kw. 2020 r.
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: stooq.pl

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here