Naga MarketsTesla dokona splitu akcji, notowania w górę o niemal 6% po sesjiTesla Inc. dokona splitu akcji w stosunku 5 do 1, aby cena za akcję stała się odpowiednio niższa by zachęcić niewielkich inwestorów indywidualnych do zakupu akcji, oraz by podtrzymać niezwykle wysoką wycenę spółki, która obecnie nadal posiada największą kapitalizację rynkową ze wszystkich producentów samochodów.

  • Akcje Tesli na wieść o splicie wystrzeliły w górę o 5,9% w notowaniach posesyjnych na NASDAQ.
  • Wcześniejsza wtorkowa główna sesja przyniosła natomiast obniżkę kursu o 3,11% do 1374,39 dol.
  • Split akcji 30 lipca ogłosiło także Apple Inc. – w przypadku producenta iPhone’ów dokona się on w stosunku 4 do 1.

Tesla: split zachęci drobnych inwestorów

Tesla zamierza podzielić swoje akcje w stosunku 5 do 1, co oznacza, że każdy posiadacz akcji Tesli w dniu 21 sierpnia, otrzyma 4 dodatkowe, a trading z uwzględnieniem splitu rozpocznie się 31 sierpnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Split bez wątpienia jest dobrą decyzją zarządu, aby wykorzystać obecną olbrzymią zwyżkę notowań, która wypchnęła spółkę do pozycji największego producenta samochodów pod względem kapitalizacji rynkowej wynoszącej 256 mld dol.

O tym, jak wysoka jest obecnie wycena Tesli świadczy fakt, że wskaźnik ceny do wartości księgowej ma wartość aż 25,99. Dla porównania, dla Toyoty ten wskaźnik ma wartość 0,97, dla Forda: 0,93, dla Volkswagena 0,64.

Rzut oka na wykres kursu akcji Tesli w tym roku daje obraz skali zwyżki kursu. Od początku roku akcje spółki Elona Muska podrożały o 228,54%. Natomiast od dołka z 18 marca, gdy notowania Tesli spadły do 361,22 dol., kurs akcji wzrósł już aż o 280%.

Tesla dokona splitu akcji, notowania w górę o niemal 6% po sesji
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Tesla wykłada 100 mln dol. na zakup terenu pod fabrykę

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Jednocześnie ceny akcji oscylujące w okolicach 1500 dol. są poza zasięgiem wielu drobnych inwestorów indywidualnych, a split spowodowałby, że cena za akcję spółki Elona Muska wróciłaby do rzędu setek dolarów.

– W czasie, gdy apetyt na akcje i ogólne trendy związane z elektrycznymi pojazdami zyskują na popularności, myślę, że to mądra decyzja – stwierdził Dan Ives, analityk w Wedbush.

Tesla idzie zatem w ślady Apple Inc., które pod koniec lipca ogłosiło split akcji w stosunku 4 do 1, który również będzie realizowany końcem sierpnia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here