Naga MarketsTesla dalej rośnie, chociaż umowa z Hertzem nie została jeszcze podpisanaW kolejnych dniach po fenomenalnych wiadomościach dla spółki Tesla dowiadujemy się, że prezes podmiotu, Elon Musk, stwierdził, że umowa pomiędzy jego spółką a Hertz Corp. o dostarczeniu przez tę pierwszą 100 000 pojazdów, nie została jeszcze podpisana. To jednak nie przeszkadza Tesli w wygenerowaniu kolejnych, ponad 8 procent wzrost do poziomu 1208 dolarów za akcję.

  • Niedawne wiadomości o umowie pomiędzy Teslą a spółką Hertz Corp podgrzewają rynek akcji
  • Elon Musk ostrzega jednak, że umowa ta nie została jeszcze podpisana
  • CEO Tesli twierdzi, że omawiana umowa nie ma wpływu na kurs akcji spółki
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Elon Musk przyznaje: nie podpisaliśmy jeszcze umowy

Prezes Tesli, Elon Musk powiedział podczas poniedziałkowej sesji, że umowa z Hertzem nie została jeszcze podpisana. Według niego nie powinno to niczego zmieniać, ponieważ producent samochodów sprzedaje samochody Hertzowi za taką samą marżę jak konsumentom, dodając, że potencjalna umowa z Hertzem ma “zerowy wpływ” na ostatni skok akcji Tesli. Musk zapewnił również, że obecnie Tesla widzi dużo większy popyt na swoje pojazdy niż obecne możliwości produkcyjne producenta.Przypomnijmy, że niedawno akcje giganta skoczyły o kilkanaście procent przebijając próg tysiąca dolarów za akcję w momencie, kiedy wypożyczalnia samochodów Hertz dokonała ogromnego zamówienia pojazdów elektrycznych producenta samochodów w ramach planów wyjścia z bankructwa poprzez modernizację swojej floty.

wykres Kurs Tesla H1 02.11.2021
Kurs Tesla H1 02.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Niedawno Hertz Corp. potwierdził, że zamówił 100.000 nowych samochodów, które powinny zostać dostarczone do końca przyszłego roku w ramach transakcji wartej co najmniej 4,4 miliarda dolarów. Te informacje sprawiły, że akcje Tesli wystrzeliły przynosząc kapitalizację rynkową firmy do łącznej kwoty 1,1 biliona dolarów.

Dodatkowo jeszcze, przyspieszenie wzrostu akcji do niebotycznych już, 1200 dolarów za akcję kierowane jest faktem, że wypożyczalnia samochodów Hertz może podwoić swoje zamówienie, w sumie nawet do 200 000 samochodów elektrycznych Tesli.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here