Naga MarketsCzy Tesla rzeczywiście wprowadzi "wegańskie" samochody?
Czy Tesla rzeczywiście wprowadzi “wegańskie” samochody?

Jednym z najgorętszych tematów podczas ostatniego posiedzenia akcjonariuszy spółki Tesla Motors było wprowadzenie samochodów, które zostaną wykończone w całości bez zastosowania materiałów pochodzenia zwierzęcego. O ile pomysł przedsiębiorstwa Elona Muska został sarkastycznie okrzyknięty „wegańskim” samochodem, to według niektórych może to być strzał w dziesiątkę od strony konkurencyjności.


Część inwestorów obecnych na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, a wśród nich przedstawiciele PETA (organizacji zajmującej się właściwym traktowaniem zwierząt), zwróciło się do zarządu spółki zapytaniem o możliwość zastosowania większej ilości niezwierzęcych materiałów podczas wykańczania wnętrz samochodów oraz zwiększenia dostępności tego rodzaju pojazdów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes spółki – wspomniany we wstępie Elon Musk – stwierdził, że pomysł brzmi ciekawie i przedsiębiorstwo na pewno mu się przyjrzy. Część inwestorów od razu zwróciła uwagę, że najbardziej luksusowi konkurenci Tesli oferują wykonane jedynie ze sztucznych materiałów wnętrza od lat. Serwis Business Insider postanowił sprawdzić jak wygląda to w rzeczywistości, prześwietlając nie tylko produkty konkurentów, ale również obecne modele samochodów Tesla.

INWESTUJ W AKCJE TESLI I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Klienci chcący zakupić prawdziwie „wegańskie auto” musieliby zdecydować się na Model S, który dostępny jest w opcji z siedzeniami stworzonymi z materiałów syntetycznych i sztucznej skóry. W jego przypadku obicie kierownicy jest co prawda skórzane jednak jak twierdzą przedstawiciele spółki, na życzenie klienta może zostać zastąpione obiciem skórzanym.

Konkurenci nie oferują „wegańskich” pojazdów?

Jak sytuacja wygląda natomiast w przypadku pozostałych producentów z sektora pojazdów luksusowych? Informacje na podstawie wypowiedzi rzeczników prasowych poszczególnych spółek:

  • Lexus – obecnie nie oferuje wegańskich obić wnętrz swoich pojazdów
  • Audi – o ile przedsiębiorstwo stawia na ekologiczne wykończenie samochodów, to nie posiada żadnego modelu całkowicie pozbawionego materiałów pochodzenia zwierzęcego
  • Jaguar Land Rover – w tym momencie wszystkie pojazdy Jaguara wykończone są skórą najwyższej jakości
  • Acura – istnieje możliwość zamontowania obić ze sztucznej skóry, jednak kierownica nadal pozostaje skórzana
  • BMW – przedsiębiorstwo oferuje nieskórzane wnętrza w opcji SensaTec. Całość wykonana jest z mieszanki materiałów pochodzących z recyklingu oraz wełny.
  • Mercedes-Benz – przedsiębiorstwo oferuje siedzenia z winylu w części swoich samochodów, kierownice są jednak skórzane.

Oczywiście w przypadku największych producentów modyfikowanie poszczególnych modeli z powodu „wegańskich” zachcianek klientów jest nieopłacalne. W przypadku zdecydowanie mniejszej Tesli, nastawionej jednocześnie na personalizację, może to być strzałem w dziesiątkę.

O ile dla sporej części osób problem może wydawać się wręcz abstrakcyjny w swojej nieistotności, to w dzisiejszy czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na to z czego powstały dobra materialne, z których codziennie korzystają – w tym pojazdy.

SPRAWDŹ ANALIZY SPÓŁEK NOTOWANYCH NA ZAGRANICZNYCH GIEŁDACH

Co do samych notowań akcji Tesla Motors, to w trakcie wczorajszej sesji (wykres uwzględnia sytuację przed środowym otwarciem) obserwowane były ponad siedmiodolarowe wzrosty. Cena otwarła się powyżej poziomu oporu z listopada-grudnia 2014 (260.00) i podeszła do 267.60USD. Warto zauważyć jednocześnie, że od rozrysowania kwietniowych dołków będących testem dołków styczniowych, cena przesuwa się w zawężającym kanale wzrostowym o dosyć stromym nachyleniu. Ostatnia próba pokonania zakresu zakończyła się uformowaniem młota, którego efektem są między innymi obecne wzrosty. Od góry cenę blokować może strefa oporu wyznaczana na luce powstałej we wrześniu 2014 (274.25-278.87).

Czy "wegańscy" inwestorzy rzucą się do kupowania akcji spółki licząc na szansę zakupu "wegańskich" samochodów?
Czy “wegańscy” inwestorzy rzucą się do kupowania akcji spółki licząc na szansę zakupu “wegańskich” samochodów?

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Tesla Motors oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here