Naga MarketsElon Musk
Elon Musk

Tesla Motors nie chce sprzedawać tylko i wyłącznie elektrycznych samochodów. Przedsiębiorstwo ma zamiar spopularyzować swoje baterie tak, aby trafiły do każdego przydomowego garażu. Nie chodzi jednak o zapewnienie dodatkowych akumulatorów do pojazdów Tesli, a zasilanie całych mieszkań.


Prezes Tesli, Elon Musk, w zeszłym miesiącu wspominał o „nowej linii produktowej”, natomiast w lutym o planach produkcji baterii dla domów i przedsiębiorstw. SolarCity należące do producenta elektrycznych samochodów zaprezentowało usługę łączącą ze sobą pojemne akumulatory z energią słoneczną.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tesla jako dostawca baterii

Elon Musk może zostać dostawcą baterii do SolarCity, ale również innych przedsiębiorstw oferujących panele słoneczne. SunEdison to kolejne duże przedsiębiorstwo na amerykańskim rynku, a już kilka kolejnych czeka na przejęcie części klientów dzięki przyszłym fuzjom.

W odróżnieniu od energii dopływającej do domów z dużych elektrowni, nowa technologia zaproponowana przez SolarCity ma wykorzystywać odnawialne źródła energii znajdujące się w pobliżu danej lokalizacji.

„Gigafactory” będzie tworzyć nie tylko baterie samochodowe?

[pullquote]Tesla – popularność samochodów rośnie w zaskakującym tempie[/pullquote]Tesla zajmująca się produkcją baterii i akumulatorów do swoich samochodów elektronicznych przy współpracy z Panasoniciem rozpoczęła właśnie projekt budowy fabryki o wartości 5 miliardów dolarów. Nowy obiekt ma wytwarzać baterie zdecydowanie tańsze dla końcowego konsumenta. Model 3 – pojazd, który przedsiębiorstwo chce wprowadzać na masowy rynek w przeciągu następnych trzech lat – miałby korzystać właśnie z tych bardziej ekonomicznych baterii.

Decyzja Tesli związana z wejściem w rynek zasilania mieszkań spodobała się inwestorom z Wall Street, którzy twierdzą, że projekt może być sporym hitem rynkowym.  

INWESTUJ W AKCJE TESLI I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here