Naga Markets

Według danych opublikowanych w nocy przez China Passenger Car Association (CPCA), należąca do Elona Muska firma Tesla Inc. pobiła kolejny rekord sprzedażowy. Tym razem mowa o sprzedaży samochodów elektrycznych na terenie Chin, wyprodukowanych w swojej fabryce w Szanghaju. Według raportu amerykański producent pojazdów elektrycznych sprzedał w ubiegłym miesiącu 70 847 wyprodukowanych w Chinach samochodów.

  • Spółka Elona Muska, Tesla ma kolejne powody do dumy
  • Według danych firma producenta samochodów elektrycznych bije kolejny rekord sprzedażowy 
  • Mowa nawet o sprzedaży 70 847 wyprodukowanych w Chinach samochodów
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Tesla bije rekordy sprzedażowe w Chinach

Raport udostępniony z wtorku na środę przez China Passenger Car Association (CPCA) pokazuje, że amerykański producent samochodów elektrycznych ma powody do dumy. Według CPCA – grupy społecznej, którą tworzy 139 producentów samochodów – należąca do Elona Muska firma Tesla Inc. sprzedała w grudniu największą miesięczną liczbę pojazdów wyprodukowanych w swojej fabryce w Szanghaju.Amerykański producent pojazdów elektrycznych sprzedał w ubiegłym miesiącu 70 847 wyprodukowanych w Chinach samochodów, prawie trzykrotnie więcej w porównaniu z tym samym miesiącem 2020 roku i o 34% więcej w stosunku do listopada. Fabryka Tesli w Szanghaju produkuje pojazdy od 2019 roku, a jej potencjalna roczna produkcja wynosi ponad 450 000 samochodów.

wykres Kurs akcji Tesla 12.01.2022
Kurs akcji Tesla 12.01.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Marka Tesli w Chinach pozostaje nadal silna i jest również operacyjnie “imponująca”, biorąc pod uwagę, że fabryka w Szanghaju miała zdolność do wyprodukowania średnio około 42.000 pojazdów miesięcznie – podał Tu Le, dyrektor zarządzający Sino Auto Insights z siedzibą w Pekinie.

Kurs akcji giganta oscyluje obecnie w zakresie 1064 dolarów za akcję co stanowi kolejne odbicie i szansę na to, aby w niedługim czasie kurs ponownie powrócił powyżej 1100 dolarów. Akcje spółki Elona Muska rosną również dzięki ostatnim danym dotyczącym rekordowych dostaw w USA. Gigant motoryzacyjny podał niedawno, że w czwartym kwartale 2021 roku dostarczyła rekordową liczbę ponad 308 tys. pojazdów elektrycznych. Liczba ta pobiła poprzedni rekord ustanowiony w trzecim kwartale ubiegłego roku, kiedy to producent samochodów dostarczył 241 300 pojazdów.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here