Naga MarketsElon Musk, prezes TesliNie od dziś wiadomo, że innowacyjny producent samochodów już kilkukrotnie stał na skraju bankructwa. Firma Elona Muska może mieć przed sobą kolejny problem. Tym razem Tesla już 1 marca będzie musiała uregulować największy dług w prawie 16-letniej historii, gdyż zapadają jej obligacje zamienne.


Ogromny dług nie powinien raczej stanowić problemu dla firmy

Aby dokonać częściowej spłaty za pomocą akcji musiałyby one osiągnąć poziom ok. 359,87 USD. Jednak obecnie cena akcji Tesli oscyluje wokół poziomu 306,30 USD, a ostatni raz poziom 360 USD był widziany 14 grudnia ubiegłego roku. Obligatariusze muszą dziś zdecydować czy wolą dług przeliczyć na akcje czy otrzymać gotówkę i jest mało prawdopodobne, że zdecydują się na akcje. Na podstawie obrotu akcjami Tesli w ciągu ostatnich 20 dni, jeśli obligatariusz zdecydowałby się na konwersję swojej inwestycji na akcje, otrzymałby wartość 850 USD, zamiast wartości nominalnej 1 000 USD w terminie zapadalności, którą Tesla będzie musiała zapłacić w gotówce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tesla będzie musiała zapłacić obligatariuszom $920 milionów
Akcje Tesli interwał tygodniowy, źródło: stooq.pl

Tesla miała około 3,7 miliarda dolarów w gotówce i ekwiwalentach na dzień 31 grudnia, co było wystarczające, aby spłacić całą kwotę długu. Przedstawiciel Tesli już w czwartym kwartale oznajmił inwestorom, że “firma ma wystarczającą ilość gotówki, by wygodnie uregulować w gotówce obligacje zamienne, których termin zapadalności przypada na 1 marca 2019 roku.”

Właściciel Tesli zareagował wczoraj na oświadczenie SEC, które pojawiło się w trakcie poniedziałkowej sesji. Regulator poinformował, że Elon Musk 19 lutego złamał zeszłoroczne postanowienie sądu pisząc na Twitterze, że: „W 2011 roku Tesla wyprodukowała 0 samochodów, a w 2019 wyprodukuje ich 500 tys”. Jak wynikało natomiast z treści ugody Musk miał uzyskać zgodę od firmy na publikację podobnych postów, które mogą mieć znaczenie dla notowań i akcji Tesli. Jak informował portal Comparic.pl, zdaniem SEC ekscentryczny miliarder „udostępnił błędną informację każdemu, kto ma dostęp do Internetu”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here