Naga MarketsTesla "bardzo blisko" całkowicie autonomicznego samochodu, sugeruje MuskElon Musk, współzałożyciel Tesla powiedział, że jego firma jest „bardzo bliska” osiągnięcia autonomicznej technologii jazdy na poziomie 5. Oznacza to w praktyce możliwość poruszania się pojazdu po drogach bez udziału kierowcy. Akcje Tesli odnotowały w tym tygodniu historyczne maksima wznosząc się w okolice poziomu 1430 dolarów.

  • Musk jest przekonany, że Tesla dokona znacznego postępu
  • Podstawowa funkcjonalność autonomii 5. poziomu jeszcze w tym roku
  • Akcje Tesla Inc. testują w tym tygodniu poziom 1400 dolarów

Tesla wejdzie na 5. poziom autonomii pojazdów

– Jestem przekonany, że wprowadzona zostanie autonomiczna technologia jazdy na poziomie 5. lub w zasadzie pełna autonomia i myślę, że nastąpi to bardzo szybko – powiedział Musk w uwagach wygłoszonych w wiadomości wideo podczas otwarcia dorocznej Światowej Konferencji Sztucznej Inteligencji (WAIC) w Szanghaju.

– Pozostaje pewny, co do tego, że w tym roku ukończymy podstawową funkcjonalność autonomii piątego poziomu – mówił Elon Musk.

Obecnie Tesla konstruuje samochody z systemem wspomagania kierowcy Autopilot. Producent aut elektrycznych opracowuje również nowe systemy do projekcji ciepła lub chłodzenia, by zapewnić w samochodach bardziej zaawansowane komputery

Akcje Tesli testują poziom 1400 dolarów

Przez większą część czerwca, notowania Tesli poruszały się w ponad 100-dolarowym zakresie między wsparciem w okolicach 920 a oporem blisko 1030. Jednakże, ostatniego dnia minionego miesiąca nastąpiło zdecydowane wybicie ponad opór, które otworzyło drogę do silnej zwyżce.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, w ramach wzrostu notowania wyznaczyły we wtorek historyczne maksima na poziomie 1429,50 dolarów. Wczoraj natomiast byliśmy świadkami korekty, gdzie cena spadła o 1,73 proc., do poziomu 1365,88 dolarów.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny Tesla

Wsparcie w przypadku kontynuacji spadków stanowić mogą poziomy wyznaczane przez luki wzrostowe obserwowane w tym miesiącu. Kluczowy pozostaje natomiast obszar wsparcia w okolicach 1030 dolarów, który wcześniej działał jako opór.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here