Naga Markets



David Jones, główny strateg Capital.com ds. rynku:

E.Musk

Powszechnie wiadomym jest, że szef producenta pojazdów elektrycznych Tesla nie jest zwykłym dyrektorem generalnym. W zeszłym tygodniu jego kurs akcji wzrósł o 11%, gdy na Twitterze rozważał prywatyzację firmy. Oznaczałoby to wycofanie się z giełdy po cenie 420 dolarów za akcję (Tesla zakończyła tydzień na 356 dolarów za akcję).

Nie jest tajemnicą, że od pewnego czasu Tesla jest najbardziej shortowaną spółką na rynku amerykańskim. Krótko mówiąc, oznacza to, że więcej inwestorów stawia na spadek cen Tesli niż na jakąkolwiek inną spółkę notowaną na giełdzie. Jednakże, warto wspomnieć, że do niedawna firma Apple też była jedną z najbardziej “dołowanych” spółek – a ostatnio stała się pierwszą na świecie firmą o wartości 1 biliona dolarów. Nie zawsze giełdowe niedźwiedzie są po właściwej stronie rynku.

Co jest teraz interesujące w przypadku Tesli, to to co będzie działo się dalej. Jeżeli rynek uważa, że jest to tylko kolejny kaprys Elona Muska, który demonstruje swoją frustrację w związku z ilością kontroli, jaką poddawane jest jego przedsiębiorstwo – i słabym kursem akcji – to inwestorzy mogą wziąć część nadzwyczajnych zysków w tym tygodniu, a kurs akcji będzie znowu pod presją. Jak zawsze w przypadku Tesli i Muska, który rzadko pozwala nam się nudzić, prawdopodobnie akcje i firma znowu będą w centrum zainteresowania jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Capital.com to rewolucyjna fintech, której misją jest uczynienie świata finansów bardziej zaangażowanym, dostępnym i użytecznym. Dzięki wielokrotnie nagradzanej platformie tradingowej, dostępnej w internecie i w formie aplikacji, wykorzystuje oczekujące na patent technologie jako narzędzie do zrewolucjonizowania świata handlu.

Platforma SmartFeed działa wykrywając błędy poznawcze traderów i zaleca im spersonalizowane treści, aby pomóc im lepiej handlować.

Z myślą o poprawie wyników handlowych klientów poprzez edukację, Capital.com oferuje szkolenia, filmy wideo, quizy i wiele więcej za pośrednictwem aplikacji Investmate.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here