Naga Markets

Tesla: akcje w dół mimo prezentacji ambitnych planów Elona MuskaTesla Inc. przedstawiła nowy długoterminowy plan zakładający stworzenie nowego samochodu o rynkowej cenie nieprzekraczającej 25 tys. dol. do 2023 roku. Według zapowiedzi, spółka do tego czasu ma także być zdolna do produkcji nawet 20 mln pojazdów rocznie.

  • Plany przedstawione zostały na długo wyczekiwanym przez inwestorów publicznym wystąpieniu Muska w ramach “Battery Day”
  • Z punktu widzenia inwestorów event rozczarował, a akcje Tesli potaniały o ponad 5%
  • Tesla zapowiedziała wyprodukowanie łącznie 0,5 mln pojazdów w 2020 roku, o 36% więcej niż rok wcześniej

Tesla: nowy tani pojazd w 3 lata

Tesla planuje do 2023 roku zbudować samochód z ceną poniżej 25 tys. dol., a pomóc w tym ma redukcja ceny akumulatorów o połowę, jak zapowiedział sam Elon Musk, CEO spółki. Obniżka kosztów ma wynikać z zastosowania nowych technologii, takich jak np. wykorzystanie suchych elektrod.Te długoterminowe plany doskonale wpisują się w narrację wielkiego skoku naprzód, którą spółka stara się przedstawiać już od wielu miesięcy.

Tesla ma także dokonać w najbliższych latach szeregu usprawnień swojego modelu biznesowego. Spółka zapowiedziała, że już niedługo będzie produkować swoje własne akumulatory do samochodów we fabryce we Fremont w Kalifornii. Tesla pozyskała m.in. prawa do zasobów litu w Nevadzie, które pozwolą znacznie zredukować koszty produkcji.

– To zawsze było nasze marzenie, już od samego początku. – zaznaczył Elon Musk podczas poniedziałkowego Battery Day.

– Jesteśmy przekonani, że w ciągu zaledwie 3 lat od teraz, będziemy zdolni do wytworzenia zniewalającego 25-tysięcznego samochodu elektrycznego, który będzie w pełni autonomiczny. – rozbudził oczekiwania szef Tesli.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Zobacz również: Elon Musk: “Tesla ma szansę na rekordowy kwartał”. Battery Day już we wtorek

Akcje Tesli tanieją po Battery Day

Kurs akcji Tesla Inc. we wtorkowej sesji opadł aż o 5,60% do 424,23 dol, a huczne zapowiedzi Muska okazały się niewystarczające, aby przekonać inwestorów po stronie popytowej do silnych zakupów waloru.

Tesla: akcje w dół o ponad 5% mimo prezentacji ambitnych planów Elona Muska
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Spoglądając na sytuację techniczną, najbliższe wsparcie dla kursu zdaje się obecnie być w zakresie 400-410 dol., a opór na 455 dol.

Od początku roku kurs akcji Tesli wzrósł już o ponad 407%. Natomiast od dołka z 18 marca wywołanego pandemią, akcje Tesli podrożały już aż o 487%. Wtedy, akcje Tesli potaniały do aż 361,22 dol. (uwzględniając split aż do 72,24 dol.)

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here