Naga MarketsTesla: Akcje rosły o 16%, jednak kończyły na minusie po teście 1800 dol.Kurs akcji Tesli zakończył poniedziałkowe notowania z 3,1% spadkiem tuż pod poziomem 1500 dol. na 1497,06 dol. Notowania producenta samochodów elektrycznych szalały w trakcie sesji zbliżając się nawet blisko do 1800 dol. i osiągając rekordowe wartości notowań intraday.

  • Notowania Tesli od dołka w marcu wzrosły już o 315%
  • Tesla w sobotę ogłosiła obniżenie ceny modelu Y o 3000 dol. na rynku amerykańskim
  • Tesla jest obecnie największym notowanym na giełdzie producentem samochodów na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

Tesla: akcje były blisko 1800 dol.

Notowania Tesli na początku poniedziałkowej sesji wystrzeliły w górę do rekordowego maksimum intraday na 1794,99 dol. Po tym zbliżeniu do bariery 1800 dol. kurs akcji Tesli zanurkował i kontynuował zniżkę do 1500 dol., ostatecznie kończąc notowania na 1497,06 dol. za akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tesla: akcje zbliżyły się do 1800 dol., jednak kurs spadł o ponad 3%
Notowania intraday Tesla Inc. Źródło: stooq.pl

Powodem spadków zapewne była realizacja zysków przez część inwestorów z uwagi na niezwykle dynamiczny wzrost wartości akcji Tesli w ostatnich tygodniach.

Spośród ostatnich 10 sesji, tylko dwie były spadkowe na akcjach Tesli. Mimo wczorajszego spadku notowań spółki Elona Muska, ostatnie 10 dni na NASDAQ są nadal fenomenalne dla Tesli. Spółka osiągnęła w tym czasie wzrost kurs akcji o ponad 48%.

Tesla: akcje zbliżyły się do 1800 dol., jednak kurs spadł o ponad 3%
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Natomiast od początku roku, notowania Tesla Inc. wzrosły już o astronomiczne 257,87%. Jeśli spojrzymy na wzrost notowa od dołka z marca wywołanego pandemią, to jest on jeszcze większy, bo aż o 314%.

Zobacz również: Bank Anglii rozważa wprowadzenie kryptowaluty, twierdzi szef instytucji Bailey

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Raport Tesli za I półrocze 2020 roku zostanie opublikowany 22 lipca. Wtedy, inwestorzy ostatecznie przekonają się czy Tesla rzeczywiście wykaże zysk w II kw. 2020 r. Jeśli tak, to spółka spełni warunki dołączenia do grona komponentów indeksu S&P 500.

Biorąc pod uwagę obecną kapitalizację Tesli na poziomie 277 mld dol., to w przypadku dołączenia do indeksu, spółka miałaby większą wartość rynkową niż 95% obecnych komponentów S&P 500. Dołączenie Tesla Inc. do indeksu wywołałoby zapewne także zwyżkę kursu, z uwagi na konieczność zakupu akcji producenta samochodów przez fundusze śledzące ruch S&P 500.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here