Naga MarketsTesla: akcje przecenione o 20%! Inwestorzy zaksięgowali zyski?Akcje Tesli spadły trzeci dzień z rzędu w czwartek, gdy inwestorzy, którzy obstawiali perspektywy wzrostu producenta samochodów elektrycznych, spieniężyli błyskawiczny wzrost cen akcji w tym roku. Kurs po dotarciu do poziomu 500 USD tąpnął i zakończył wczorajszą sesję na poziomie 407 USD.

  • Akcje wzrosły dziesięciokrotnie od III kw. 2019 roku
  • Najwyżej wyceniany producent samochodów na świecie zarejestrował trzy wysoce dochodowe kwartały
  • Firma Elona Muska ma coraz większe szanse dołączyć do indeksu S&P 500

Akcje Tesli wzrosły pięciokrotnie w samym 2020 roku

Analitycy rynkowi i inwestorzy nazwali to krótkoterminową realizacją zysków, wywołaną planem firmy, aby zebrać 5 miliardów dolarów z rynku i sprzedażą udziałów przez drugiego co do wielkości udziałowca Baillie Gifford.

Spadek najprawdopodobniej będzie krótkotrwały. To tylko korekta w trendzie wzrostowym przy niewielkiej ogólnej rotacji kapitału – skomentował dla Reutersa jeden z londyńskich inwestorów.

W międzyczasie firma inwestycyjna Baillie Gifford z Edynburga oświadczyła, że pozostaje „silnym zwolennikiem” Tesli, ale musiała sprzedać swój pasywny pakiet ze względu na normy, które ograniczają wagę akcji w portfelach klientów.

Gifford obniżył swój udział do 4,25% w porównaniu do 7,67% na dzień 31 grudnia, co czyni go czwartym co do wielkości udziałowcem, według danych Refinitiv.

Wiem, że Baillie Gifford był pewnego rodzaju sprzedawcą zmuszonym do pozostania w normach zgodnych z regulacjami. To również realizacja zysków przez inwestorów podstawowych, gdy firma rozpoczyna sprzedaż akcji o wartości 5 miliardów dolarów – dodał londyński inwestor.

Odkąd Tesla zaskoczyła Wall Street, spełniając obietnicę zysku prezesa Elona Muska w trzecim kwartale ubiegłego roku, jej akcje od tamtego czasu wzrosły prawie dziewięciokrotnie.

Najwyżej wyceniany producent samochodów na świecie zarejestrował trzy wysoce dochodowe kwartały, pokonując przeszkodę, która może doprowadzić do włączenia go do indeksu S&P 500. Indeks jest równoważony co kwartał, ale spółka może zostać dodana do indeksu w dowolnym momencie, gdy firma się do tego zakwalifikuje.

Tesla w korekcie spadkowej. Cena dotrze do 350 USD?

Gwałtowny wzrost akcji podczas pandemii COVID-19 skłonił również Teslę i Apple do podzielenia swoich bogatych cenowo akcji (split). Akcje producenta iPhone’a, które podskoczyły o ponad 35% od czasu ogłoszenia podziału, spadły podczas czwartkowej sesji o 8%, podczas gdy akcje Tesli spadły o 9%.

Notowania zamknęły się w okolicach środowego minimum tuż nad poziomem 400 USD. Tym samym kurs ma otwartą drogę to testu okolic strefy 350-360 USD, gdzie powinien nastąpić główny test siły kupujących. Historyczny szczyt przebiega aktualnie przy poziomie 500 USD.

Kurs akcji Tesla na interwale dziennym, tradingview
Kurs akcji Tesla na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here