Naga MarketsTESGAS działa na rynku usług kompleksowych realizacji inwestycji związanych z przesyłem i dystrybucją gazu ziemnego oraz budowy i remontów sieci gazowych, stacji i kotłowni gazowych.


W roku 2012 spółka zanotowała gwałtowne spadki przychodów oraz znaczącą stratę netto. Tak słabe wyniki były głównie konsekwencją wejścia spółki PBG, z którą TESGAS nawiązywał w tamtym czasie bliską współpracę, w upadłość układową. Rok 2012 był jedynym, w którym to Tesgas zanotował stratę na poziomie zysku netto. Jednak już w roku 2013 pomimo dalszego spadku przychodów, spółce udało się wyraźnie wyjść na plus, osiągając zysk netto na poziomie 3.38 mln zł.  W kolejnych latach firma postawiła na dywersyfikację swojej działalności, przez co zdecydowała się wejść (z sukcesem) w segment OZE.

Spółka również wygląda atrakcyjnie pod względem wskaźnika cena/wartość księgowa, który wynosi zaledwie 0.40. To mało na tle poziomu tego wskaźnika dla polskiego rynku akcji ogółem.

Analiza techniczna TESGAS – interwał tygodniowy

tesgas-wykresNa wykresie spółki Tesgas widoczny jest klasyczny przykład długoterminowej konsolidacji, która to swój początek miała w połowie 2012 roku, po zakończeniu dynamicznych spadków spowodowanych kłopotami firmy PBG, o czym pisałem wyżej. Kilka tygodni temu kurs odbił się od silnego wsparcia zlokalizowanego na poziomie 2.65 – 2.85 zł (historyczne dno). Obecnie cena akcji wynosi już 3.35 zł. Wiele wskazuje na to, że długoterminowe dno na tej spółce zostało już osiągnięte i możliwa jest zmiana trendu na wzrostowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here