Naga Markets

Luna terra ccTerraform Labs twierdzi, że sprawa toczona przeciwko Do Kwonowi przez Koreę Południową jest ,,wysoce upolityczniona’’. W opinii rzecznika tej firmy prokuratorzy oskarżający tego mężczyznę o naruszenie krajowych przepisów dot. rynków kapitałowych ulegli presji ze strony opinii publicznej. 

Terraform Labs oskarża Koreę Południową o niesprawiedliwość

Firma stojąca za upadłym ekosystemem Terra, którego klęska pozbawiła inwestorów ogromnej ilości środków, twierdzi, że działania południowokoreańskich prokuratorów zostały wysoce upolitycznione. 

Rzecznik Terraform Labs oskarżył władze z Korei Południowej o niesprawiedliwość w swoich działaniach wytoczonych przeciwko Do Kwonowi. W połowie tego miesiąca tamtejszy sąd wydał bowiem nakaz aresztowania współzałożyciela upadłego ekosystemu Terra powołując się na naruszenie krajowych przepisów dot. papierów wartościowych. 

Władze z Korei Południowej złożyły także wniosek do Interpolu o wydanie czerwonej noty. Podobno Do Kwon został umieszczony przez tę organizację na międzynarodowej liście gończej, a organy ścigania z całego świata zostały zmobilizowane do jego zatrzymania. 

Przedstawiciel Terraform Labs uważa podjęte kroki za bezprawne. W jego opinii prokuratura rozszerzyła definicję papieru wartościowego ze względu na presję, jaką wywierała na niej opinia publiczna. 

,,Uważamy, że ta sprawa stała się wysoce upolityczniona, a działania koreańskich prokuratorów pokazują niesprawiedliwość i nieprzestrzeganie podstawowych praw gwarantowanych przez koreańskie prawo’’ – wyznał rzecznik Terraform Labs w rozmowie z Wall Street Journal.

W imieniu firmy stojącej za upadłą Terrą jej reprezentant dodał, iż wierzy w to, że LUNA (obecna LUNC) nie jest i nigdy nie była papierem wartościowym, pomimo jakichkolwiek zmian w interpretacji, jakie niedawno przyjęli koreańscy urzędnicy finansowi. 

Choć obecne miejsce przebywania Do Kwona nie jest znane, wielokrotnie za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zapewniał on, iż nie próbuje ukryć się przed organami ścigania. Rzecznik Terraform Labs również nie zdradził jego lokalizacji, zważywszy na fizyczne zagrożenie jego bezpieczeństwa. 

XTB

Korea Południowa zamierza uregulować kryptowaluty do 2024 r.

Obecnie w prawie południowokoreańskim nie istnieje definicja niestandardowych papierów wartościowych emitowanych na blockchainie. Regulator finansowy tego kraju zamierza przygotować wytyczne, które obejmą swoim zasięgiem tokeny security do końca obecnego r.

Zgodnie z wyciekami raportu rządowego Korea Południowa może planować wprowadzenie ram regulacyjnych dla krypto aktywów do końca 2024 r. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNa S&P 500 obserwujemy równowagę w strefie wsparcia
Następny artykułAction widzi na horyzoncie ‘niepewne czasy’, ocenia że ma silne fundamenty aby je przejść
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here