Naga Markets

Terra wstanie z grobu? Cena LUNA eksplodowała we wrześniu aż o 300%Choć zdawałoby się, że rynki wydały na nią wyrok, LUNA kontynuuje rozpoczęty niedawno rajd. Tym samym tylko we wrześniu cena Terra Classic podskoczyła już o 300%, a nagła poprawa sentymentu połączona z uruchomieniem stakowania oraz propozycją nowej usługi spalania tokenów zaczęły dawać nadzieję na zmartwychwstanie upadłego projektu.

LUNA wstaje z grobu

Niewątpliwie najgłośniejszym krypto wydarzeniem tego roku był majowy upadek projektu TerraUSD (UST) oraz powiązanego z nim tokena LUNA. Wywołał on krach na szerokim rynku kryptowalut oraz doprowadził do gigantycznego odpływu kapitału.Zaledwie 4 miesiące później, we wrześniu mamy do czynienia z czymś niespotykanym. Wydawałoby się martwy projekt, którego śmierć ogłosili już wszyscy znaczący analitycy, zyskuje w skali miesiąca aż 300%.

Niebagatelne zyski to efekt odpuszczającego dolara, który w zeszłym tygodniu rozpoczął dynamiczną korektę, poprawy globalnego sentymentu oraz nowych informacji odnośnie samego blockchaina LUNA.

Ważne jest, aby zauważyć, że Terraform Labs, firma stojąca za projektem Terra, podzieliła stary łańcuch na Terra Classic (LUNC) i Terra LUNA 2.0 (LUNA/LUNA2) i oba notują we wrześniu zdumiewające wzrosty. W tym artykule przyjrzymy się jednak oryginalnej Terra Classic.

Terra Classic to pierwotna wersja blockchaina Terra, natomiast LUNA 2.0 została stworzona w ramach wielkiego planu odbudowy przez założyciela Terraform Labs, Do Kwona.

Wzrost popytu na kryptowalutę może mieć jednak charakter spekulacyjny. Jest ono bowiem powiązane ze wdrożeniem stakowania LUNC. Zostało ono uruchomione 27 sierpnia br., a do tej pory użytkownicy zablokowali ponad 610 mld tokenów LUNC. Przy podaży netto w wysokości 6,9 bln monet LUNC stanowi to prawie 9%.

Ponadto Luna Classic planuje wdrożenie podatek w wysokości 1,2% od wszystkich swoich transakcji on-chain, co powinno usunąć 1,2% podaży LUNC z każdej transakcji.

notowania LUNAC/UST nadzień 12.09.2022 r. Źródło: TradingView
Notowania LUNAC/UST na dzień 12.09.2022 r. Źródło: TradingView

Prawdziwy wystrzał cen LUNAC/UST nastąpił jednak dopiero 9 września, a jego katalizatorem był początek korekty na dolarze.

Warto mieć na uwadze, że obecnie techniczny obraz LUNA wciąż pozostaje niedźwiedzi, a to co aktualnie obserwujemy, może być początkiem mocnej korekty.

Ponadto ostatniemu wzrostowi Terra Classic towarzyszyły niższe wolumeny, co może sygnalizować, że inwestorzy nie są przekonani do rajdu w dłuższym terminie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie dolara | cena akcji playway | kurs kryptowaluty | kantorowy kurs euro | akcje budimex | pkobp kurs akcji | indeks nasdaq |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here