Naga Markets

Terra (LUNA) będąca następcą upadłego projektu pod tą samą nazwą w ciągu 9 dni zdołała zwiększyć swoją wartość o około 70%. Obserwatorzy rynku ostrzegają jednak niedoświadczonych inwestorów przed ogromnym ryzykiem, jakim obarczone jest to krypto aktywo. Mimo mocnego rajdu cena tej wirtualnej waluty wciąż jest niższa od swojego szczytu z maja br. o blisko 90%.

Kurs LUNA2 skacze o 70% w ciągu kilku dni

Nowa Terra, która powstała na zgliszczach upadłego projektu pod tą samą nazwą przyciąga uwagę spekulantów. Analitycy ostrzegają jednak niedoświadczonych  inwestorów przed ogromnym ryzykiem, jakie wiąże się z tym okrytym złą sławą projektem. Choć LUNA2 nie powstała w wyniku hard forka, wciąż ciąży na niej brzemię upadłego ekosystemu prowadzonego przez Do Kwona, który pozbawił wielu posiadaczy kryptowaluty LUNA i stablecoina UST ogromnych ilości środków.

Obecnie LUNA2 zajmuje 221 miejsce w rankingu największych projektów kryptowalutowych z kapitalizacją rynkową w wysokości ponad 299 mln dol. Jej aktualna cena to 2,35 dol. według uśrednionych danych pochodzących z platformy CoinMarketCap (CMC). 

Kilka dni temu kurs tej wirtualnej waluty gwałtownie wzrósł po tym, gdy spadł do minimów w wysokości 1,62 dol. Najwyższy poziom cenowy w ciągu ostatniego tygodnia to 2,69 dol. Oznacza to prawie 70% zmianę od wspomnianego dołka. 

Patrząc na wykres LUNA2, widzimy, że sytuacja w perspektywie długoterminowej nie wygląda tak kolorowo. Przy obecnych 2,35 dol. za monetę kryptowalutę tę dzieli od ATH z końca maja br. aż 88%.

 

Ryzyko związane z Terrą 2.0

Warto przypomnieć, iż LUNA2 jest tworem, który powstał w ubiegłym miesiącu po to, by zrekompensować inwestorom straty, jakie ponieśli oni, trzymając wirtualne waluty przynależne do dawnej Terry obecnie nazywanej Terrą Classic (LUNAC).

Podczas gdy znane giełdy zdecydowały się wylistować ten projekt, by w ten sposób pomóc poszkodowanym użytkownikom, Mati Greenspan z Quantum Economics stwierdził, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał kupić LUNA2 po głośnym upadku jej starszej wersji. 

Wszystko wskazuje na to, iż nowa Terra może znajdować się w rękach osób, które desperacko próbują odrobić straty oraz spekulantów, którzy wykorzystują dźwignię do obstawiania zmienności na tej wirtualnej walucie.  

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułAtal wprowadził do oferty mieszkania w inwestycji Atal Olimpijska w Katowicach
Następny artykułDyrektor generalny Beyond Meat zachwala nadchodzący, nowy produkt
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here