Naga Markets

Terra (LUNA) mocno w górę we wtorek. Czy zdobędzie nowe ATH?Cena Terra (LUNA) we wtorek wzrasta o ponad 9% do 73,25 dol., co jest zaledwie kilka procent poniżej rekordowych szczytów wyznaczonych przez notowania kryptowaluty w sobotę na 78,15 dol.

  • Terra (LUNA) dzięki zwyżce z ostatnich dni wkroczyła do grona 10. największych kryptowalut wyprzedzając m.in. dogecoina czy shiba inu
  • Od początku roku, cena Terra (LUNA) wzrosła o 11 tys. proc.
  • Partnerem artykułu jest FP Markets, sprawdź ofertę już teraz

Notowania Terra (LUNA) nie podążyły za szerokim rynkiem krypto i gdy opadają ceny wielu monet i tokenów, to kurs LUNA/USD pnie się do góry. Owszem, w sobotę tymczasowo cena LUNA runęła do 10-tygodniowych minimów na 30 dol., jednak jeszcze tej samej sesji osiągnęły ATH na 78,15 dol.Łącznie w poprzednim tygodniu kurs LUNA/USD zyskał niemal 36%, a w tym tygodniu dokłada (na 12:00 we wtorek) kolejne 7,5%.

 

TradingView Chart
Kurs LUNA/USD. Źródło: tradingview.com

Jednym z powodów zwyżki LUNA jest rosnące zainteresowanie sferą zdecentralizowanych finansów w sytuacji, gdy Terra jest jednym z najciekawszych rozwijanych projektów. Jak podała firma analityczna Defilama w oparciu o opracowane przez nią dane, Terra cieszy się coraz większym uznaniem ze strony inwestorów instytucjonalnych, których zainteresowanie miało wzrosnąć pomimo tego, że wskaźniki Total Value Locked spadły w przypadku kilku innych projektów DeFi.

Zobacz również: Regulator chce nowych ścisłych przepisów dotyczących krypto i stablecoinów

Projektowi blockchainu Terra (LUNA) z pewnością pomogło także przedstawienie nowych stablecoinów oprócz popularnego już USD (Terra USD). Wśród nich wymienić można na przykład: TerraCNY, TerraJPY, TerraGBP, TerraKRW, TerraEUR czy TerraSDR.

Szczególnie ciekawy jest ten ostatni, który oparty jest na specjalnych prawach ciągnienia (ang. special drawing rights), czyli umownym pieniądzu bezgotówkowym używanym przez banki centralne do rozliczania się między sobą.

fpmarkets

W perspektywie krótkoterminowej, jako że cena monety obecnie znajduje się w obszarze cofnięcia od szczytów z soboty, po możliwym pojawieniu się dodatkowej przewagi popytu w obecnym momencie, LUNA może przebić się powyżej maksimów wszech czasów w okolicach 76 dol. i zmierzać w kierunku strefy 80 dol. – stwierdzili analitycy FX Empire.

– Jednakże, kiedy 50-dniowa średnia krocząca podda się na korzyść sprzedających, Terra (LUNA) może opaść w kierunku 52 dol., co zbiega się z 200-dniową średnią krocząca, a następnie z psychologicznym poziomem 40 dol. – dodali.

– Na wykresie H4, wskaźnik RSI utrzymuje się na okolicach obszaru neutralnego, sugerując, że LUNA może konsolidować w najbliższym czasie. – podsumowali analitycy FX Empire.

Rozpocznij inwestowanie z FP Markets. Skorzystaj z wyjątkowej oferty renomowanego brokera:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z FP MARKETS

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: korona islandzka pln | wti notowania | dom development akcje | usd kurs | cena akcji tauron | najwyższy kurs korony islandzkiej |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here