Naga Markets
Do Kwon, Terra

Dyrektor generalny Luna Foundation Guard, Do Kwon twierdzi, że ratunkiem dla ekosystemu Terra Luna może być przejście na nowy łańcuch z wykorzystaniem backup-u sprzed ataku. Uważa także, że aby projekt odzyskał zaufanie inwestorów, konieczny będzie fork, zignorowanie portfela LFG oraz wynagrodzenie wszystkich wytrwałych HODL-erów kryptowaluty.

Terra/LUNA opracowuje program naprawczy

W ostatnim czasie na rynku Terra/LUNA zaobserwować można wysyp wielorybów LUNA, którzy swoje tokeny kupili poniżej 0,001 USD. Stało się tak dzięki zapowiedzi deweloperów, którzy obiecali powstrzymać dalszy dodruk oraz wprowadzić szereg aktualizacji. Żadna z tych zapowiedzi nie została jednak spełniona, a do sieci trafiły kolejne setki mln tokenów.Według najnowszej propozycji założyciela sieci maksymalna podaż odrodzonego blockchainu miałaby wynieść 1 mld monet, z czego 400 mln powinno zostać przekazane posiadaczom LUNA sprzed utraty przez UST pegu. Kolejne 400 mln posiadaczom UST po aktualizacji, 100 milionów posiadaczom LUNA w momencie zatrzymania łańcucha, a 100 mln trafić do wspólnej puli.

– Społeczność Terra musi odtworzyć nowy łańcuch, skupiając się na utrzymaniu więzi i spójnego ekosystemu – powiedział Do Kwon.

NED

Pisząc o nadchodzących zmianach, Kwon nie wystosował do społeczności żadnych przeprosin, stwierdzając jedynie, że historie, które słyszy, rozrywają mu serce. Dyrektor Luna Foundation Guard dalej zamierza stać na czele projektu, jednak czy to się stanie, nie zależy już od niego.

Jeśli LUNA2 zostanie prawdziwie zdecentralizowana, jak postuluje część społeczności, rola LFG może odejść w niepamięć, a tym samym Do Kwon przestanie być potrzebny.

Obecnie jednak, Do Kwon deklaruje chęć zachowania obecnego ekosystemu, utrzymując L1.

– Posiadacze UST muszą otrzymać duży udział w sieci, jako że trzymają na swoich barkach cały dług, zasługują na rekompensatę za tokeny, które trzymali do końca – dodał Kwon, twierdząc, że odejście od obecnego ekosystemu byłoby nierozważne, ponieważ mimo  problemów Terra stała się globalnie rozpoznawalną marką.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

– Hasłem przewodnim społeczności Terra było zawsze: “zdecentralizowana gospodarka potrzebuje zdecentralizowanych pieniędzy”. Wierzę, że choć stablecoin UST nie odniósł sukcesu, społeczność Terra znajdzie sposób, by w przyszłości urzeczywistnić to piękne hasło – podsumował.

Czy Terra może przetrwać bez forka?

Najczęściej przywoływaną propozycją ratowania blochchainu jest przeprowadzenie hard forka, czyli podzielenie sieci na dwie niezależne od siebie wersje, starą i nową.

– Mechanika Terra powoduje, że ogromna podaż UST, uniemożliwia wzrost cen LUNA. Wątpię, aby istniejące długi UST zostały kiedykolwiek spłacone. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłaby szybka interwencja walidatorów Terry i zmodernizowania sieci poprzez hard fork – powiedział George Harrap, współzałożyciel Step Finance.

– Moim zdaniem Luna już z tego nie wyjdzie. To bezprecedensowa katastrofa, która przekreśliła zaufanie do projektu i sprawiła, że wiele osób go szczerze znienawidziło – zauważył Jon Wood, uczestnik Harvest Finance, dodając, że nie wiąże on nadziei z propozycjami społeczności.

Notowania LUNA/USD
Notowania LUNA/USD

– Choć propozycje kierowane przez członków społeczności dają odrobinę nadziei na zmiany, tak uważam, że na tym etapie statek już dawno odpłynął – dodał.

– Hard Fork jest jedynym możliwym rozwiązaniem, ale nie naprawi on krzywd wyrządzonych na wizerunku. Obecnie większość utalentowanych programistów nie chce być kojarzonych z projektem, a inwestorzy trzymają się od niego z daleka – zauważył Jon Wood.

Terra stoi przed decyzją

13 maja użytkownik o pseudonimie stablechen poinformował, że walidatorzy sieci Terra zebrali się, aby podjąć decyzję w sprawie kierunku dalszych działań. Biorąc pod uwagę charakter wcześniejszych wpisów, obserwatorzy spekulują, że Do Kwon nie został zaproszony na zebranie.

Aby sieć Terra mogła odrodzić się na tym samym łańcuchu, walidatorzy muszą wyrazić zgodę na przedstawione propozycje zmian. W przypadku strategii Do Kwona ich rola ograniczyłaby się jedynie do wgrania ostatniego przed krachem back-upu sieci oraz aktywacji węzłów, tworząc nowy, bliźniaczy blockchain.

Choć sam hard fork nie jest niczym niespotykanym i miał miejsce na przykład w przypadku Ethereum, tak godzi on w fundament sieci, jakim jest jej niezmienność. W rezultacie takie zachowanie mogłoby zwiększyć panikę pośród kryptowalutowej społeczności, jako kolejna próba ingerowania w święte zasady kierujące blockchainem.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zloty kurs | s&p 500 notowania | cena akcji amica | cena akcji jsw | kurs akcji enea | datawalk akcje rekomendacje | prognoza dolar |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here