Naga MarketsKurs funta spadł o 1%. Deadline ws. umowy handlowej (Brexit) coraz bliżejBrytyjski premier Boris Johnson wyznaczył 15. października na termin wypracowania umowy handlowej po okresie przejściowym. Jak na razie Unia Europejska i Wielka Brytania wciąż nie zgadzają się w kluczowych kwestiach, co zwiększa szansę na Brexit bez umowy. Patrząc jednak na historię negocjacji, terminy były wcześniej często przesuwane, a więc i tym razem może być podobnie. Kurs funta wrócił wczoraj pod strefę oporu w okolicach 1,30 USD.

  • Żadna z negocjujących stron nie chcę pójść na ustępstwa
  • Brak postępów w rozmowach powstrzymuje przed ich intensyfikacją
  • Wielka Brytania jest gotowa opuścić jednolity rynek bez umowy handlowej

Brexit: Ani UE, ani UK nie zamierzają ustępować

Obie strony biorące udział w negocjacjach są przekonane, że do pomyślnego zakończenia rozmów potrzeba ustępstw ze strony przeciwnej. Unia Europejska domaga się zaakceptowania polityki równych szans, by firmy z Wielkiej Brytanii nie miały nieuczciwej przewagi konkurencyjnej jeśli pozostaną w strefie jednolitego rynku.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Powyższy warunek zdaje się konieczny żeby można liczyć na ustępstwa UE w kwestii dostępu do brytyjskich wód połowowych.

– Chcemy porozumienia. Musimy jednak też wziąć pod uwagę rzeczywistość: porozumienie musi leżeć w interesie obu stron, w interesie Wielkiej Brytanii, a także w interesie 27 państw Unii Europejskiej – powiedziała we wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Michel Barnier, główny negocjator ws. Brexitu z ramienia Unii Europejskiej powiedział, że jak dotąd nie poczyniono wystarczających postępów, by skierować rozmowy do intensywnej fazy końcowej, tzw. tunelu.

Z kolei rzecznik Borisa Johonsona powiedział, że Wielka Brytania jest gotowa i chętna do opuszczenia jednolitego rynku bez umowy. Wiązałoby się to z zakłóceniami do dodatkowymi kosztami dla milionów firm i konsumentów, którzy już i tak mają wystarczająco dużo zmartwień w związku ze skutkami pandemii koronawirusa.

Kurs funta zakończył wzrostową serię

Notowania funta szterlinga rosły przez 4 sesje z rzędu i w tym czasie pokonały strefę oporu w okolicach 1,30 USD. Jednakże, wczoraj byliśmy świadkami ponad 1-procentowego spadku, w rezultacie którego kurs pary walutowej GBP/USD spadł pod wspomnianą wcześniej strefę.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Wczorajsza akcja cenowa sprawiła, że niedźwiedzie ponownie odsłoniły strefę wsparcia w okolicach 1,2750. Lokalny obszar obrony, który mogą obserwować traderzy znajduje się także około 100-pipsów wyżej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here