Naga MarketsSpencer Bogart /twitter

Bitcoin odnotował silną zwyżkę w ciągu ostatniego tygodnia, do poziomu 8200 dolarów w czwartek o poranku, jednak do poziomów z przełomu roku jeszcze bardzo daleko. Inwestorzy czekają na dalszy dynamiczny impuls lub korektę.


“Teraz każdy katalizator może sprawić, że cena Bitcoina eksploduje” – powiedział Spencer Bogart z funduszu VC Blockchain Capital. Te czynniki to między innymi napięcia w handlu międzynarodowym, potencjał utworzenia funduszu ETF bitcoina czy ogłoszenie firmy Mastercard, która mogłaby umożliwić transakcje na kartach kredytowych.

“Bitcoin jest jak beczka prochu, czeka tylko na jakiś impuls” – dodał Bogart.

W maju podczas gdy bitcoin spadał a wiele dużych banków i instytucji zaczęło akceptować kryptowaluty, Bogart mówił, że to jedyna cyfrowa moneta warta zakupu. Inne były bardzo obiecujące ale z niską adopcją, bitcoin jest tym który przewyższa je wszystkie – mówił inwestor.

W środę Bogart powiedział, że spodziewa się “zdecydowanie nowych szczytów” choć nie wykluczył, że cena nie zejdzie jeszcze w pobliże dołka. Dodał również, że oczekuje większej aprobaty ze strony regulatorów oraz w przestrzeni prawnej w kolejnych latach.

“Jeśli SEC się tym dostatecznie nie zajmie, to innowacja pójdzie sobie gdzie indziej” – skwitował.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBinance szykuje się na podbój rynku koreańskiego?
Następny artykułMcAfee: Okradnij mnie a dam Ci $100 tys.
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here