Naga Markets

Analityk techniczny rynku kryptowalut, Kyledoops, opublikował 10-częściowy wątek na Twitterze wyjaśniający, dlaczego uważa, że listopad to najlepszy czas na gromadzenie Bitcoinów (BTC) przed kolejnym cyklem hossy. Przytaczając dane historyczne, Kyledoops stwierdził, że kupowanie BTC na około rok przed halvingiem zawsze zapewniało inwestorom maksymalne możliwości przed znaczącym rajdem byków. Kurs BTC/USD konsoliduje w weekend w okolicach 16 500 USD.

Wzrost ceny Bitcoina (BTC) następuje po każdym halvingu

Warto zauważyć, że halving Bitcoinów ma miejsce, gdy nagroda za wydobycie BTC zmniejsza się o połowę, tym samym zmniejszając tempo wprowadzania nowych monet do obiegu, jednocześnie zmniejszając dostępną ilość nowej podaży przy stałym wzroście podaży. Analityk podkreśla, że znaczący wzrost ceny Bitcoina następuje zawsze po każdym halvingu.

Biorąc pod uwagę, że następny halving Bitcoina nastąpi w 2024 roku, czyli za około 1,5 roku, analityk argumentuje, że gromadzenie BTC teraz na najniższym poziomie zapewnia maksymalne możliwości przy jednoczesnym ćwiczeniu solidnego zarządzania ryzykiem.

We wcześniejszym tweecie, kryptowalutowy influencer, Ben Armstrong, twórca BitBoy Crypto, stwierdził, że ​​czekanie do ceny 10 000 USD może być zbyt pasywne. Armstrong doradził społeczności kryptograficznej, że inwestowanie w BTC po obecnych niskich cenach może być dobrą decyzją.

– Nie czerpanie zysków na szczycie i nie gromadzenie kryptowalut na dole to dwie rzeczy, których ludzie żałują po czasie – stwierdził.

Bossa

Bitcoin (BTC) walczy o utrzymanie powyżej 15 000 USD

Bitcoin jest obecnie wyceniany na 16 500 USD, konsolidując w ciągu ostatnich 24 godzin. Na początku tego miesiąca BTC osiągnął roczny najniższy poziom 15 500 USD po bankructwie byłej drugiej co do wielkości giełdy kryptowalut, FTX.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Giełdowy gigant na rynku kryptowalut, Coinbase, opublikował właśnie wyniki nowej ankiety, którą zlecił, aby dowiedzieć się, co inwestorzy myślą o przyszłości branży kryptograficznej. W ankiecie zapytano 140 inwestorów instytucjonalnych z siedzibą w USA zarządzających aktywami o łącznej wartości 2,6 bln USD o ich prognozy dotyczące rynku aktywów cyfrowych.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułGoldman Sachs celuje w kurs USD/PLN po 5,27. Na rynki wróci risk-off, jakiego nie widzieliśmy
Następny artykułBitcoin będzie wart 200 tys. dol. Thomas Lee niewzruszony krachem kryptowalut
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.