Naga MarketsW ostatni piątek przy współpracy z Comparic 24.tv mogliśmy gościć na antenie Krzysztofa Karonia. Tematem wykładu była Teoria pieniądza i spekulacji. 


Krzysztof Karoń porównał spekulację do kradzieży. Według niego taka kolej rzeczy jest zawarta w naszych genach, kradzież jest naturalnym instynktem, który widać w każdej dziedzinie życia człowieka. Z porównaniem spekulacji do kradzieży nie zgodzili się uczestnicy spotkania. Rozwinęła się ciekawa dyskusja między innymi z Rafałem Zaorskim, założycielem największej grupy tradingowej w Polsce – Trading Jam Session. A jakie jest wasze zdanie? Czy można porównać trading do kradzieży? Jeżeli nie mogliście oglądać transmisji live, to zapraszamy do przejrzenia nagrania wideo.

Jeżeli chciałbyś dołączyć do nowego projektu, to być może zainteresuje Cię nasz ostatni artykuł: Zostań prezenterem nowej telewizji inwestycyjnej

Śledź codzienne transmisje Comparic24.TV w mediach społecznościowych. Dołącz już teraz!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko by sie zgadzalo, gdyby nie jeden fakt ze realizujac ta usluge ponoszenia ryzyka, sami manipulujemy wplywajac na kurs, ktory dryfuje czesto bez zwiazku z wartoscia dobra. Ten dryf jest wywolywany przez nas i przez specyficzny mechanizm gieldowy.

  2. Ponoszenie ryzyka za kogoś realizuje np. kaskader, policjant, saper itd. Jest to usługa coraz lepiej płatna w miarę rozwoju dobrobytu i w konsekwencji coraz powszechniejszego szanowania swojego zdrowia i życia.
    Trader również przejmuje ryzyko utraty wartości danego instrumentu finansowego /np. akcji/ i oddaje ten instrument w ręce nabywcy, który nie kupował tych akcji /ze względu na ryzyko dalszej lub całkowitej utraty ich wartości/ gdy ten instrument jest w znacznie lepszej kondycji. bez ryzyka lub o znacznie zmniejszonym ryzyku. Za to ryzyko trader pobiera swoją premię. Ci co patrzą tylko na zarobki ponoszącego ryzyko nazywają ich spekulantami.
    Trader tak jak kaskader, policjant, czyściciel wysokich obiektów itd. ciężko pracuje na swoje wynagrodzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here