Naga MarketsEUR/USD rośnie, a Morgan Stanley powiększa krótkie pozycjeMS uważa iż metodologia Fall Elliotta może być używana do znalezienia odpowiedniego miejsca i czasu na wejście w pozycję. Teoria ta jest oparta na jasnych zasadach i chociaż te wytyczne nie mogą być łamane ich wdrożenie może opierać się na subiektywnej interpretacji.

Trzy główne zasady metodologi Fall Elliotta według MS:
1. Fala 2 nie może być większa niż fala 1.
2. Fala 3 nie może być najkrótsza spośród wszystkich fal impulsu.
3. Fala 4 nie może zazębiać się z falą 1.

Dodatkowo każda fala może być złożona albo z pięciu fal impulsu lub 3 fal korekty jak widać na poniższym rysunku. Fala Elliotta jest fraktalem tzn. że każda z fal może zostać podzielona na mniejsze Fale Elliotta.


Przekładając powyższą teorię na 10-cio letni wykres EURUSD, sytuacja według MS wygląda następująco:
„EUR/USD powinno znajdować się pod presją w nadchodzącym roku ponieważ obecnie znajdujemy się końcowej fazie długoterminowej struktury korekcyjnej. Fala korekcyjna zapoczątkowana w 2008 roku wyraźnym spadkiem i odbicie od dołka 1,21 w lipcu 2012, w którym to ostatnio zakończyło się formowanie fali b. Według tego EUR/USD z dużym prawdopodobieństwem rozpoczyna falę c. Co jest zgodne z naszą fundamentalną interpretacją spadków do poziomów 1,24.”Przekładając powyższą teorię na 2-cio letni wykres EURUSD, sytuacja według MS wygląda następująco:
„Negatywna dywergencja wykresy ceny z 14-to dniowym wskaźnikiem RSI, połączona z szybką średnią stochastyczną zakręcającą w dół, sugeruje iż szczyt fali b znajdował się na poziomie 1,3893. Prognozowana spadkowa fala c powinna wykształcić pod-konstrukcję 5-cio falową.”Dyskusja na forum: LINK

Marcin Moroz
moroz.marcin@gmail.com

Źródło efxnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Trzy główne zasady metodologi Fall Elliotta według MS:
    1. Fala 2 nie może być większa niż fala 1.
    Rysunek 2 temu zaprzecza…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here