Naga MarketsSpoglądając na wykres, staramy się wyszukać poziomy, przy których cena ma tendencje do zmiany kierunku. Wyznaczanie tego typu miejsc służy do planowania inwestycji. Dzieje się tak, ponieważ ruch ceny na wykresie tworzy różnego rodzaju cykle i jeżeli kiedyś coś się wydarzyło, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości się to powtórzy.

Bardzo często odległości między konkretnymi poziomami wsparcia i oporu są do siebie zbliżone lub niemal identyczne. Dzieje się tak dlatego, że kurs tworząc fale impulsu i korekty porusza się w tzw. boxach.


Już dziś (wtorek, 24 marca 2020 roku) o godz. 20:00 odbędzie się specjalny webinar podczas którego przedstawiona zostanie strategia oparta o Teorię Boxów. Opierająca się na prostocie podstawowej analizy Price Action wspartej kilkoma dodatkowymi narzędziami analizy technicznej strategia umożliwia nie tylko inwestowanie w silnych trendach lecz również w trakcie konsolidacji. Podczas tego spotkania spotkania omówione zostaną wszystkie techniczne i psychologiczne aspekty związane z otwarciem i zabezpieczaniem pozycji, jej prowadzeniem i księgowaniem ewentualnych zysków bądź strat a także proponowany model zarządzania pozycją i samym kapitałem.

Podczas spotkania:

  • Dowiesz się, czym są boxy, poznasz ich podstawową koncepcję i sposoby ich wykorzystania w tradingu.
  • Poznasz podstawowe proporcje występujące pomiędzy poszczególnymi boxami.
  • Dowiesz się jakie poziomy i wartości są kluczowe w tej strategii.
  • Poznasz najczęściej występujące zasięgi impulsów i korekt wykorzystywane do określenia potencjalnych setupów i take-profit’ów.
  • Poznasz narzędzia służące jako dodatkowe potwierdzenie mające na celu zwiększenie skuteczności samej strategii i poprawę stosunku zysku do ryzyka.
  • Poznasz sugerowany model zarządzania kapitałem oraz prowadzenia każdej pojedynczej pozycji.

Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNa co może liczyć ubezpieczony podróżny?
Następny artykułCCC wstrzymuje spłatę zobowiązań wartych 20 mln zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here