Naga MarketsTenderHut liczy na 5 akwizycji w br., chce mieć 1 tys. specjalistów do 2025 r.Grupa TenderHut chce mieć 1 tys. specjalistów do 2025, a jeszcze w tym roku dokonać do pięciu kolejnych akwizycji w zależności od tempa realizacji procedur przejścia z NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), poinformował ISBtech prezes Robert Strzelecki.

“Do 2025 roku na pokładzie Grupy TenderHut ma łącznie znaleźć się 1000 specjalistów (wobec 370 obecnie). Taka liczba wykwalifikowanych pracowników pozwoli nam realizować największe globalne wyzwania” – powiedział ISBtech Strzelecki.“Jeszcze w tym roku, jeżeli procedury przejścia na główny rynek GPW nam tych planów nie przyblokują, chcemy dokonać do 5 akwizycji (w tym Evertop). Powiększając grupę jesteśmy zainteresowani zarówno rozwojem w obszarze produktowym, jak i zwiększeniem samych mocy przerobowych” – dodał prezes.

Ocenił, że polski rynek IT konsoliduje się powoli, dlatego akwizycje będą dokonywane także na rynkach zagranicznych wspierając strategię obecności w 3 strefach czasowych w segmencie LabSystems i zdobywać lepsze stawki w segmencie Software Development.

“W zależności od rodzaju linii biznesowej mówimy o ekspansji w skali Europy (w szczególności Skandynawia, Francja i Wielka Brytania), jak również w Stanach Zjednoczonych oraz Dalekim Wschodzie, czyli Japonii i Chinach” – zaznaczył Strzelecki.

W jego ocenie II półrocze zapowiada się pozytywnie.

“Myślę, że w drugim półroczu możemy spodziewać się nie gorszych dynamik niż te obserwowane w pierwszym. Pamiętajmy również, że po zgodzie NCBR dopniemy formalności związane z połączeniem z Evertop i zaczniemy konsolidować przychody płynące z ich kontraktów” – wskazał Strzelecki.

Ponadto, na polskim rynku grupa duże nadzieje pokłada w podpisanej ostatnio umowie pomiędzy należącym do TenderHut startupem Zonifero a operatorem Netia.

“Ta umowa powinna pozwolić Zonifero na skalowanie sprzedaży przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z utrzymaniem zespołów sprzedażowych oraz wdrożeniowych. To również możliwość dotarcia do szerokiego grona kontrahentów z rynku najemców biurowców. Jednocześnie prowadzimy negocjacje z developerami na kolejne duże wdrożenia Zonifero i mamy nowych klientów w obszarze cyberbezpieczeństwa” – podsumował prezes.

TenderHut to technologiczna grupa kapitałowa, skupiająca się na oferowaniu rozwiązań outsourcingowych. Flagowym produktem spółki jest aplikacja Zonifero, upraszczająca zarządzanie biurem. Ponadto spółka oferuje aplikacje i rozwiązania, z których korzystają firmy takie, jak Unilever oraz Mondelez International. Firma zatrudnia ponad 300 specjalistów. Jest notowana na NewConnect od kwietnia 2021 r.

Autor: Sebastian Gawłowski

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: xm broker | dino akcje | bitcoin kurs | wig20 notowania | giełda lotos | prognoza dolara | kurs euro usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here