Naga MarketsTencent zmierza ku dominacji w patentach związanych z BlockchainTencent rozszerza swoje działania w świecie kryptowalut i blockchain wypuszczając kolejne serie olbrzymiej ilości wniosków o patenty związanych z technologią rozproszonego rejestru (DLT – distributed ledger), zarządzaniem bazami danych i marketingiem.

  • Tencent do końca 2020 roku zamierza stworzyć sojusz ponad 100 organizacji koordynujących rynek Blockchain i kryptowalut.
  • W ciągu najbliższych 5 lat spółka zamierza wydać 70 mld dol. na rozwój Blockchainu.
  • W zeszłym roku Tencent złosił niemal 13% wszystkich patentów związanych z Blockchain.

Tencent liderem patentowym technologii blockchain

Tencent kontynuuje rozwój swojej działalności związanej z blockchainem. Spółka ostatnimi czasy ogłosiła rozpoczęcie prac nad stworzeniem gigantycznego sojuszu firm związanych z blockchain, który ma na celu zrzeszenie łącznie ponad 100 organizacji. Ta sieć instytucji ma powstac do 2020 roku i skoordynować działania biznesowe, marketingowe i badawcze think-tanków, centr badawczych, firm technologicznych i uniwersytetów.

Chiński gigant technologiczny planuje wydać także ponad 70 mld dol. w ciągu najbliższych 3 lat na technologie związane z blockhchainem, cloud computing i AI.

– Kluczowe sektory inwestycji to blockchain, centra serwerowe, big data, superkomputery, internet rzeczy, sieci 5G i obliczenia kwantowe – powiedział Dowson Tong, starszy wiceprezes wykonawczy Tencent.

Tencent uruchomił także akcelerator biznesowy, który wspiera rozwój i działalność 30 start-upów bezpośrednio powiązanych z blockchainem.

Spółka kontynuuje również pozyskiwanie olbrzymiej ilości patentów. Jak podaje EGSEA, w ostatnim czasie Tencent złożył olbrzymią ilość wniosków patentowych dotyczących Bitcoina. Krążą także pogłoski o współpracy z chińskim instytucjami badawczymi oraz Bankiem Chin nad stworzeniem cyfrowego juana.

Zobacz również: Blockchain jest przyszłością gier – mówi szef Gumi

W zeszłym roku, na świecie zgłoszonych zostało łącznie ponad 5800 patentów związanych bezpośrednio z technologią Blockchain, z czego sam Tencent zgłosił aż 718 z nich, co stanowi aż 12,4%. Na drugim miejscu był Alibaba z 470, a na trzecim WeBank.

Ogółem, chińskie przedsiębiorstwa odpowiadały za około 63% wszystkich wniosków patentowych, co pokazuje dążenia firm z Państwa Środka do dominacji w nowoczesnych technologiach cyberbezpieczeństwa i kryptowalut.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here