Naga MarketsTencent zadłużył się na 6 miliardów dolarówChiński potentat branży gamingowej ogłosił, że zebrał 6 miliardów dolarów dzięki sprzedaży obligacji. Jest to na razie największa tegoroczna transakcja zadłużeniowa w Azji.

  • Popyt inwestorów wyniósł 36 miliardów dolarów.
  • Mike Pompeo uważa, że Hongkong powinien stracić swoje przywileje w amerykańskim prawie.
  • W tym roku azjatyckie firmy uzbierały już 712 miliardów dolarów.

Tencent sprzedał obligacje warte 6 miliardów dolarów w największej tegorocznej transakcji w Azji

Tencent zebrał 1 miliard dolarów z pięcioletniego długu, 2,25 miliarda dolarów z 10-letniego, 2 miliardy dolarów z 30-letniego i 750 milionów dolarów z 40-letniego długu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według osób blisko związanych z tą sprawą, do których dotarł Reuters, popyt ze strony inwestorów osiągnął 36 miliardów dolarów. Jest to pierwszy raz w historii spółki, kiedy zdecydowano się na zaciągnięcie 40-letniego długu.

Zobacz również: Kurs euro po 4,42 zł, dolar kosztuje 4,0150 zł, USD/PLN i EUR/PLN w trendzie spadkowym

Transakcja na obligacjach Tencent miała miejsce, kiedy Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo powiedział, że Hongkong nie zasługuje już na specjalne traktowanie w prawie amerykańskim ze względu na rosnące wpływy Chin na miasto.

Kiedy zobaczyłem ten nagłówek, gdy transakcja Tencent była jeszcze otwarta, pomyślałem sobie: „czy będzie to niekorzystne?” Myślałem, że mogło być, ale okazało się, że to nie miało wpływu. Myślę, że baza inwestorów na całym świecie ma bardziej zrównoważone podejście do tych kwestii, niż nagłówki mogą skłonić Cię do myślenia. – powiedział jeden z bankierów pracujących przy transakcji.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Akcje Tencent podrożały o 9,68% w ciągu 5 miesięcy

Przed transakcją Tencent, największą tego typu transakcją było sprzedanie wartych 4 miliardy dolarów obligacji śmieciowych przez Scenery Journey w styczniu i sprzedanie wartych 2,9 miliardów dolarów obligacji przez chińską państwową firmę naftową Sinopec w dniu 7 maja.

Według danych Refinitiv, w 2020 r. korporacje z regionu Azji i Pacyfiku pozyskały około 712 miliardów dolarów, nie licząc ostatniej transakcji Tencenta, co oznacza najsilniejszy początek roku w historii.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Tencent w ciągu ostatnich 5 miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here